Wycieczka do Radia Bajka

9-go i 11-go kwietnia nasze Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Radia Bajka. Zwiedziły siedzibę radia, zobaczyły studio nagraniowe, dowiedziały się na czym polega nagrywanie audycji dla dzieci. Wzięły udział w audycji "na żywo", co było miłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem. Wycieczka sprawiła Przedszkolakom niesamowitą frajdę.

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego na warsztaty muzealne pt."Gry i zabawy z czterech stron świata"

14-go marca Przedszkolaki wyruszyły na wycieczke do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Podczas spotkania poznały zasady i pochodzenie egzotycznych zabaw i gier, jak np. gra Ampe czy zabawa z bumerangiem. Dzieci bawiły się jak ich rówieśnicy w Afryce, Australii czy mieszkańcy Azji.

Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

W piątek 28-go lutego nasze Przedszkolaki udały się na fantastyczną, muzealną wycieczkę do Pałacu w Wilanowie. Już sam fakt zwiedzania królewskiego Pałacu był magiczny, a przepych królewskich komnat zaczarował wszystkie maluchy. Dzieci dowiedziały się czym pałac różni się od zamku, jak królewska rodzina spędzała czas w Wilanowie. W trakcie spaceru po najstarszej części pałacu poznaliśmy wszystkich członków rodziny królewskiej.

Wycieczka do teatru Baj na spektakl „Zaczarowane wycinanki”

30-go stycznia nasze Przedszkolaki wyruszyły do Teatru Baj na spektakl pt. "Zaczarowane wycinanki". Chłopiec Lju postanowił stworzyć swój własny świat – wszystko co wycinał zaczarowanymi nożyczkami podarowanymi od rybki, stawało się prawdziwe. Wyciął więc sobie łódkę i popłynął na wyspę. Tam z zapałem wycinał kolejne elementy swego nowego życia - ogromny dom z wieloma pokojami, drzewa, zabawki... Nie minęło jednak wiele czasu, gdy poczuł się samotny. Postanowił więc wyciąć sobie przyjaciół - i tu pojawił się problem - nie można się było z nimi bawić. Jak to w bajkach bywa, wyrzucenie zaczarowanych nożyczek w toń jeziora wystarczyło, by chłopiec powrócił do prawdziwego świata, w którym wszystko, choć może niedoskonałe, było prawdziwe.
Gra aktorska i ciekawa scenografia zasługują na uznanie i sprawiają, że przedstawienie pt. „Zaczarowane wycinanki" bardzo podoba się małym widzom.

Wycieczka do drukarni Polski Druk w Pruszkowie

To była fantastyczna i edukacyjna wycieczka. Dzieci oglądały stare i współczesne maszyny, uczestniczyły w profesjonalnej sesji zdjęciowej wykonanej przez Pana Tomasza, robiły kalendarze ze swoim zdjęciem, książeczki i ołówki ze swoim imieniem. Dostały również piękną, specjalną kopertę na list do Św. Mikołaja i wykonywały kartki świąteczne. To był dzień pełen wrażeń.

Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa

W listopadzie Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa. Dzieci uczestniczyły w niezwykłej lekcji w wagonie motorowym SN52, podczas której poznały zawód kolejarza oraz dowiedziały się jak odbyć podróż pociągiem. Przygodę dzieci rozpoczęły w salach wystawowych i Skansenie Lokomotyw, gdzie podczas lekcji poznały historię kolei. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w specjalnie przygotowanych miejscach związanych z koleją tj. w poczekalni, w kasie, w przechowalni bagażu i w wagonie motorowym. Dzieci wcieliły się w rolę pracowników kolei i dowiedziały się jakie czynności wykonywane są na poszczególnych stanowiskach pracy.

Dzięki tej wyprawie dzieci zdobyły praktyczną wiedzę dotyczącą zachowania się na stacji kolejowi i w jej obrębie z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wycieczka do Dyniolandu Farmy Kampinos w Łomnej

W ramach niezwykłej przygody wybraliśmy się wspólnie do Dyniolandu - pysznej warzywnej krainy. Pan Dynia - mgr inż. Łukasz Smyk absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji przedstawił Przedszkolakom interaktywny wykład o dyni, jej historii, właściwościach zdrowotnych i walorach kulinarnych. Pan Dynia pokazał nam również sztukę rzeźbienia w dyni i zaprosił na spacer po polu dyniowym, gdzie dzieci mogły zobaczy i dotknąć gigantycznej dyni. Odwiedziliśmy również mini zoo. Na koniec wyprawy dzieci zjadły aromatyczną zupę dyniową i smażyły pyszne kiełbaski przy ognisku.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka była pełna fascynujących odkryć i ciekawostek. Tygryski, Zajączki, Wiewiórki i Delfinki zwiedziły galerię "Bzzzz!". Czekały na nich owady i ryby, które dzieci łapały w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia. Podążając śladami zwierząt Przedszkolaki dotarły do kryjówek, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy łąki. W świecie kształtów weszły do kalejdoskopu, aby obejrzeć swoje zwielokrotnione odbicie oraz zobaczyć jak zbudowany jest plaster miodu.  Pracowite Pszczółki zwiedziły ekspozycje stałe - Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Strefa światła. Dzieci wzięły udział w rozgrywce między światłem i ciemnością, wykonały doświadczenia z zakresu optyki. Wycieczka sprawiła Przedszkolakom niesamowitą frajdę. Dzieci były pod wrażeniem, a uśmiechy nie schodziły im z buzi. Nauka też może być pasjonująca.

Wycieczka do teatru Małego Widza na sztukę teatralną "...i bach prosto w piach"

Spektakl był niezwykle plastyczny, ciepły, radosny i zabawny, pełen niespodzianek i kolorów. Scena zamieniła się w wielką piaskownicę. Prawdziwy biały piasek sypał się, przesypywał, wysypywał, rozsiewał i przesiewał. Przedszkolaki nauczyły się jak można się nim bawić i cieszyć. Dzieci były zachwycone przedstawieniem i możliwością zabawy w piachu, bezpośrednio na scenie.