Wycieczka do zakładu mleczarskiego w Kozienicach

27 lutego dzieci z grup Bystre Delfinki i Pracowite Pszczółki odwiedziły zakład mleczarski grupy Lactalis – Fabryka „Obory” w Kozienicach. Dzięki uprzejmości taty chłopca z grupy Pracowite Pszczółki i pracowników zakładu, Przedszkolaki mogły zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu mleczarskiego. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń .

Wycieczka do Multikina na Ursynowie

Brykające Tygryski, Wesołe Zajączki i Zwinne Wiewiórki 27 lutego wyruszyły na zajęcia edukacyjne pt. „Moja pierwsza wizyta w kinie” do Multikina na Ursynowie. Warsztaty prowadzone były przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dzieci poznały tajemnice kina oraz sektorów tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie. Obejrzały również bajki: "Reksio i Marzyciel", "Podróże kapitana Klipera na lodzie", "Bolek i Lolek wyruszają w świat. Na wyspy Polinezji".

Wycieczka na wystawę budowli z klocków Lego

29 stycznia zaprosiliśmy Przedszkolaki na Stadion Narodowy, na największą w Polsce interaktywną wystawę budowli z klocków Lego, aby choć na chwilę przenieść się w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie. Dzieci podziwiały konstrukcje sięgające 3 metrów wysokości oraz takie, które składały się z 500 tys. elementów. Cała ekspozycja zajmowała 2300 metrów kwadratowych i składała się z kilku milionów klocków, z których zbudowano ponad 140 makiet. Wszystkie budowle wywarły na nas wielkie wrażenie, ale to klockowy Titanic zebrał najwięcej zachwytów .

Wycieczka do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

18 i 19 listopada nasze Przedszkolaki wyruszyły na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina. Poprzez aktywne słuchanie i zabawę dzieci poznały muzykę Chopina oraz instrument, z którym nigdy nie chciał się rozstawać. Na ekspozycji poznały różnice między pianinem a fortepianem oraz uczestniczyły w poszukiwaniu miejsc, które wiążą się z muzyką Fryderyka. W części warsztatowej dzieci stworzyły własną orkiestrę oraz wcieliły się w rolę dyrygenta, co było niezwykłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem. Wycieczka sprawiła naszym Przedszkolakom niesamowitą frajdę .

Wycieczka do Rudy Tarnowskiej na warsztaty edukacyjne "Jabłkowy zawrót głowy"

W ramach niezwykłej przygody w krainie jabłek dzieci poznały Pana sadownika, który opowiedział o pracach związanych z prowadzeniem sadu. Podczas przejażdżki po sadzie wózkami sadowniczymi Przedszkolaki kosztowały owoce, które samodzielnie mogły zerwać prosto z drzewa. Następną atrakcją była przjażdżka bryczką z kucykiem po terenie gospodarstwa. Na koniec wycieczki dzieci zjadły aromatyczną zupę pomidorową i smażyły pyszne kiełbaski przy ognisku. Po posiłku odbyło się puszczanie baniek mydlanych. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń .

Piesza wycieczka Przedszkolaków z grupy Delfinków do warzywniaka przy ul. Wąwozowej

Ponieważ utrwalamy nazwy i wygląd warzyw, postanowiliśmy utrwalać lekcję w najlepszym miejscu - w sklepie warzywnym. Nasze przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sklepu, w którym można kupić warzywa i owoce. Przypomnieliśmy sobie kiedy i jakich się używa słów grzecznościowych, jak wygląda kulturalne zachowanie w sklepie, a przy okazji utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na ulicy.

Wycieczka do Ogrodu w Wilanowie na warsztaty edukacyjne pt. „Zielona wyprawa”

Nasze Przedszkolaki wyruszyły na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę do Ogrodu
w Wilanowie. Poznały różne gatunki roślin i zwierzęta zamieszkujące ogrody wilanowskie. Dowiedziały się czy za panowania Jana III Sobieskiego park w Wilanowie wyglądał tak jak dziś, jaką symbolikę miały rosnące w nim rośliny, czemu cis jako pierwszy został objęty ochroną gatunkową oraz gdzie król jeździł na łowy. Interesujące opowieści przyrodnicze oraz wspólna nauka poprzez zabawę okazały się ciekawym doświadczeniem.