Wycieczka do Rudy Tarnowskiej na warsztaty edukacyjne "Jabłkowy zawrót głowy"

W ramach niezwykłej przygody w krainie jabłek dzieci poznały Pana sadownika, który opowiedział o pracach związanych z prowadzeniem sadu. Podczas przejażdżki po sadzie wózkami sadowniczymi Przedszkolaki kosztowały owoce, które samodzielnie mogły zerwać prosto z drzewa. Następną atrakcją była przjażdżka bryczką z kucykiem po terenie gospodarstwa. Na koniec wycieczki dzieci zjadły aromatyczną zupę pomidorową i smażyły pyszne kiełbaski przy ognisku. Po posiłku odbyło się puszczanie baniek mydlanych. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń .

Piesza wycieczka Przedszkolaków z grupy Delfinków do warzywniaka przy ul. Wąwozowej

Ponieważ utrwalamy nazwy i wygląd warzyw, postanowiliśmy utrwalać lekcję w najlepszym miejscu - w sklepie warzywnym. Nasze przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sklepu, w którym można kupić warzywa i owoce. Przypomnieliśmy sobie kiedy i jakich się używa słów grzecznościowych, jak wygląda kulturalne zachowanie w sklepie, a przy okazji utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na ulicy.

Wycieczka do Ogrodu w Wilanowie na warsztaty edukacyjne pt. „Zielona wyprawa”

Nasze Przedszkolaki wyruszyły na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę do Ogrodu w Wilanowie. Poznały różne gatunki roślin i zwierzęta zamieszkujące ogrody wilanowskie. Dowiedziały się czy za panowania Jana III Sobieskiego park w Wilanowie wyglądał tak jak dziś, jaką symbolikę miały rosnące w nim rośliny, czemu cis jako pierwszy został objęty ochroną gatunkową oraz gdzie król jeździł na łowy. Interesujące opowieści przyrodnicze oraz wspólna nauka poprzez zabawę okazały się ciekawym doświadczeniem.