Wycieczka do Gościńca "Wiecha" w Kawęczynie

18 listopada Przedszkolaki wybrały się na fakultatywną wycieczkę do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Dzieci przywitane zostały chlebem i solą przez gospodarza ubranego w strój ludowy a następnie zaproszone na słodki poczęstunek. Przedszkolaki uczestniczyły w przejażdżce zadaszonym wozem konnym, obserwowały pracę kowala w kuźni oraz brały udział w pokazie pieczenia chleba. Obserwowały osły, kozy, konie, daniele i kucyki w ich naturalnym środowisku. W izbie etnograficznej dzieci obejrzały sprzęt, wystrój chaty i stroje ludowe. W trakcie wycieczki odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których Przedszkolaki wykonały kajzerki i ciasteczka z masy solnej. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły kiełbaski z grilla i udały się do sali tanecznej na dyskotekę .

Wycieczka do Teatru Małego Widza w Warszawie

16 listopada zaprosiliśmy nasze najmłodsze Przedszkolaki z grupy „Wesołe Zajączki” na wycieczkę do Teatru Małego Widza na spektakl pt. „Ahoj”. Przedstawienie było niezwykle plastyczne, ciepłe, zabawne, pełne niespodzianek, kolorów i atrakcyjnych obrazów. Może wyruszymy w morze? Może zbudujemy statek, albo łódkę jakąś, postawimy żagle i popłyniemy w daleką podróż na spotkanie z nieznanym. Przez lunetę obserwować będziemy odległe lądy. Kołysać nas będą fale, czasem łagodne, a czasem ogromne i spienione, tak jakby się na kogoś gniewały. Może i wiatr będzie nam sprzyjał, kto wie... Może odkryjemy inne światy pełne zaskakujących stworzeń, może spotkamy morskie koniki, meduzy, kraby albo żaby. Może wyruszymy w morze...
A po spektaklu, jak zwykle w Teatrze Małego Widza dzieci mogły wejść na scenę i wspólnie z Nauczycielami odkrywać tajemniczy „teatralny” świat.

Wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

5 listopada dzieci z grup: Zwinne Wiewiórki, Bystre Delfinki i Pracowite Pszczółki wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Dzieci z grupy najstarszej uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Przygoda z grzybami”. Przedszkolaki poznały wygląd wybranych grzybów m.in. borowika, kurkę, maślaka, muchomora. Dzieci z pozostałych grup zwiedzały z przewodnikiem ekspozycje w Muzeum. Wszystkie eksponaty zrobiły na nas wielkie wrażenie, szczególnie niesamowity był niedźwiedź polarny .

Wycieczka do Biblioteki dla dzieci i młodzieży nr LX

Przedszkolaki z grupy Pracowite Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie – Biblioteka dla dzieci i młodzieży nr LX. To był niezwykły dzień, a sama podróż komunikacją przysporzyła mnóstwo frajdy.

Wycieczka na lotnisko Chopina w Warszawie

8 października Przedszkolaki z grupy Pracowite Pszczółki odwiedziły lotnisko Chopina w Warszawie. Podczas warsztatów w biurowcu LOT dzieci dowiedziały się jak wygląda przygotowanie bagażu do lotu, prawidłowa odprawa w rejs, a także dlaczego samoloty latają i jak działa silnik samolotu. Następnie na terenie bazy LOT AMS - przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa, zwiedziliśmy hangar należący do LOT AMS (w hangarze dzieci obejrzały samoloty, które aktualnie są serwisowane, zobaczyły jak wygląda przegląd samolotu). Następnie busami załogowymi, którymi codziennie jeździ załoga LOT-u na Lotnisko Chopina, zwiedziliśmy halę odlotów i przylotów. Na koniec wyprawy na tarasie widokowym, obejrzeliśmy lądujące i startujące samoloty.

Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla
Jana III w Wilanowie

5 października nasze Przedszkolaki z grup Zwinne Wiewiórki i Bystre Delfinki wyruszyły na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na warsztaty edukacyjne pt. „Zwierzaki, stwory i potwory”. W najstarszej części Pałacu dzieci wyruszyły w podróż do krainy starożytnych mitologii na spotkanie zwierzaków, stworów i potworów. Ukryte w dekoracjach pałacowych sfinksy, przyczajone na barokowych obrazach centaury czekały na odkrycie przez dzielnych poszukiwaczy. Język mitologii, którym posługujemy się do dziś, stał się czytelny, gdy dowiedzieliśmy się, co łączyło króla Jana III z hippokampem oraz rozwiązaliśmy zagadkę Sfinksa przedstawionego w sypialni królowej Marysieńki. Bawiąc się na dywanie edukacyjnym zaprojektowanym przez artystkę Joannę Rusin, dzieci poznały nazwy stworów znanych z mitologii: centaura, Sfinksa, hippokampa, smoka. W trakcie zajęć dzieci wykonały z włóczki „znikostworki”, które w magiczny sposób powstają i potrafią bardzo szybko znikać lub przekształcić się w dziwacznego potwora.