Wycieczka na wystawę „Makieta City” - świat kolei w miniaturze na PGE Stiadion Narodowy

13 maja wyruszyliśmy na wycieczkę na PGE Stadion Narodowy na wystawę „Makieta City” - świat kolei w miniaturze. Dzieci podziwiać mogły jedną z największych mobilnych makiet w Polsce oraz Europie. "Makieta City", to pomniejszony obszar z masą drobiazgów w odpowiedniej skali, będący odwzorowaniem rejonu Dolnego Śląska. Oprócz obserwowania poruszających się po makiecie pociągów oraz zastosowanych do jej konstrukcji technik modelarskich, dzieci mogły własnoręcznie uruchomić niektóre elementy makiety.

Warszawskie Muzeum Chleba

25 kwietnia zaprosiliśmy Przedszkolaki na wycieczkę edukacyjną do Warszawskiego Muzeum Chleba. Dzieci poznały historię chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane oraz proces produkcji pieczywa. Przedszkolaki poznały również maszyny i urządzenia do produkcji chleba, jak również inne eksponaty w postaci różnorodnych przedmiotów, pocztówek.

Wycieczka do gospodarstwa agroturysty- cznego "Dolina Bobrów" nad rzeką Świder

18 Kwietnia odbyła się kolejna edukacyjna wycieczka. Tym razem nasze Przedszkolaki udały się do gospodarstwa agroturystycznego "Dolina Bobrów" nad rzeką Świder. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż lasów w Nadwiślańskim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Następnie obejrzeliśmy gospodarstwo rolne, a w nim zwierzęta hodowlane, maszyny oraz urządzenia rolnicze. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat tkania pasiaków na warsztacie tkackim, młócenia kłosów zboża cepem oraz prania w bali na tarze, jak za czasów naszych babć. Dowiedziały się również, jak powstają wyplatanki z siana i wikliny. Po pysznej zupie dzieci poszukiwały skarbów z wykrywaczem metali. Znalezione skarby mogły zabrać ze sobą do domu. Na koniec wyprawy wszyscy zajadali się usmażonymi kiełbaskami przy ognisku. To była fantastyczna i bardzo edukacyjna wycieczka .

Wycieczka do Urzędu Pocztowego na Ursynowie

Dzieci z grup: Bystre Delfinki i Zwinne Wiewiórki wybrały się na pieszą wycieczkę do Urzędu Pocztowego nr 138 na Ursynowie. Mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda praca na poczcie i wysłać kartki do najbliższych .

Zwiedzanie Muzeum Techniki i Przemysłu oraz uczestnictwo dzieci w lekcji muzealnej "Zaczarowana pozytywna"

31 marca zaprosiliśmy Przedszkolaki na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „Zaczarowana pozytywka”. Przedszkolaki podczas zajęć miały możliwość zajrzeć do środka szafy grającej - zobaczyły dzwonki, bębenki, które porusza magiczny walec. Uruchomiły w pozytywce wielką, blaszaną płytę podobną do domowej tarki, aby wysłuchać melodii: walców, marszy, czy ludowych tańców: oberków, kujawiaków, mazurów i.... Podczas zmiany dynamiki i tempa słuchanych melodii, swoje emocje dzieci wyraziły w pląsach i tańcach.

Przedstawienie teatralne "Jaś i Małgosia" w Teatrze Lalka

5 lutego wyruszyliśmy do Teatru „Lalka” na spektakl grany w dwóch planach: aktorskim i lalkowym pt. „Jaś i Małgosia” w reżyserii Lecha Chojnackiego. Drwal i jego żona postanawiają po wsze czasy położyć kres kłótniom swoich dzieci. W tym celu aranżują sytuacje wzięte wprost z baśni o Jasiu i Małgosi. I tak rodzeństwo pozostawione samo sobie, w obliczu spotkania ze złą czarownicą, zrozumiało, że powinno się wzajemnie wspierać, dodawać odwagi i trzymać się razem.

Wycieczka na wystawę „Dinozaury na żywo” na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie

14 stycznia Przedszkolaki z grup: Pracowite Pszczółki podziwiały 40 robotów-dinozaurów rzeczywistych rozmiarów, ogromnych animatronicznych stworzeń, sterowanych za pomocą najnowocześniejszej techniki, która odpowiada za mimikę oraz ruchy kończyn. To było niesamowite połączenie rzeźb i szkieletów, które pozwoliło dzieciom lepiej poznać świat dinozaurów.

Wycieczka na drugą edycję wystawy klocków Lego w Warszawie

14 stycznia dzieci z grup: Wesołe Zajączki, Zwinne Wiewiórki i Bystre Delfinki wyruszyły na wycieczką na Stadion Narodowy w Warszawie, na największą w Polsce, już drugą interaktywną wystawę budowli z klocków Lego, aby choć na chwilę przenieść się w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie. Dzieci odwiedziły również strefę zabaw klockami LEGO.

Wycieczka do gabinetu stomatologicznego Mini Dental

W ramach projektu "Z Janem Brzechwą o zdrowiu" dzieci udały się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego Mini Dental, przy ul. Wąwozowej. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o swojej pracy, wyjaśniła skąd biorą się zęby, do czego służą, dlaczego trzeba je regularnie myć oraz systematycznie przeprowadzać kontrolę jamy ustnej. Wykonała prezentację na temat prawidłowego sposobu szczotkowania zębów.

Wycieczka do Gościńca "Wiecha" w Kawęczynie

18 listopada Przedszkolaki wybrały się na fakultatywną wycieczkę do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Dzieci przywitane zostały chlebem i solą przez gospodarza ubranego w strój ludowy a następnie zaproszone na słodki poczęstunek. Przedszkolaki uczestniczyły w przejażdżce zadaszonym wozem konnym, obserwowały pracę kowala w kuźni oraz brały udział w pokazie pieczenia chleba. Obserwowały osły, kozy, konie, daniele i kucyki w ich naturalnym środowisku. W izbie etnograficznej dzieci obejrzały sprzęt, wystrój chaty i stroje ludowe. W trakcie wycieczki odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których Przedszkolaki wykonały kajzerki i ciasteczka z masy solnej. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły kiełbaski z grilla i udały się do sali tanecznej na dyskotekę .

Wycieczka do Teatru Małego Widza w Warszawie

16 listopada zaprosiliśmy nasze najmłodsze Przedszkolaki z grupy „Wesołe Zajączki” na wycieczkę do Teatru Małego Widza na spektakl pt. „Ahoj”. Przedstawienie było niezwykle plastyczne, ciepłe, zabawne, pełne niespodzianek, kolorów i atrakcyjnych obrazów. Może wyruszymy w morze? Może zbudujemy statek, albo łódkę jakąś, postawimy żagle i popłyniemy w daleką podróż na spotkanie z nieznanym. Przez lunetę obserwować będziemy odległe lądy. Kołysać nas będą fale, czasem łagodne, a czasem ogromne i spienione, tak jakby się na kogoś gniewały. Może i wiatr będzie nam sprzyjał, kto wie... Może odkryjemy inne światy pełne zaskakujących stworzeń, może spotkamy morskie koniki, meduzy, kraby albo żaby. Może wyruszymy w morze...
A po spektaklu, jak zwykle w Teatrze Małego Widza dzieci mogły wejść na scenę i wspólnie z Nauczycielami odkrywać tajemniczy „teatralny” świat.

Wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

5 listopada dzieci z grup: Zwinne Wiewiórki, Bystre Delfinki i Pracowite Pszczółki wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Dzieci z grupy najstarszej uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Przygoda z grzybami”. Przedszkolaki poznały wygląd wybranych grzybów m.in. borowika, kurkę, maślaka, muchomora. Dzieci z pozostałych grup zwiedzały z przewodnikiem ekspozycje w Muzeum. Wszystkie eksponaty zrobiły na nas wielkie wrażenie, szczególnie niesamowity był niedźwiedź polarny .

Wycieczka do Biblioteki dla dzieci i młodzieży nr LX

Przedszkolaki z grupy Pracowite Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie – Biblioteka dla dzieci i młodzieży nr LX. To był niezwykły dzień, a sama podróż komunikacją przysporzyła mnóstwo frajdy.

Wycieczka na lotnisko Chopina w Warszawie

8 października Przedszkolaki z grupy Pracowite Pszczółki odwiedziły lotnisko Chopina w Warszawie. Podczas warsztatów w biurowcu LOT dzieci dowiedziały się jak wygląda przygotowanie bagażu do lotu, prawidłowa odprawa w rejs, a także dlaczego samoloty latają i jak działa silnik samolotu. Następnie na terenie bazy LOT AMS - przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa, zwiedziliśmy hangar należący do LOT AMS (w hangarze dzieci obejrzały samoloty, które aktualnie są serwisowane, zobaczyły jak wygląda przegląd samolotu). Następnie busami załogowymi, którymi codziennie jeździ załoga LOT-u na Lotnisko Chopina, zwiedziliśmy halę odlotów i przylotów. Na koniec wyprawy na tarasie widokowym, obejrzeliśmy lądujące i startujące samoloty.

Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla
Jana III w Wilanowie

5 października nasze Przedszkolaki z grup Zwinne Wiewiórki i Bystre Delfinki wyruszyły na pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na warsztaty edukacyjne pt. „Zwierzaki, stwory i potwory”. W najstarszej części Pałacu dzieci wyruszyły w podróż do krainy starożytnych mitologii na spotkanie zwierzaków, stworów i potworów. Ukryte w dekoracjach pałacowych sfinksy, przyczajone na barokowych obrazach centaury czekały na odkrycie przez dzielnych poszukiwaczy. Język mitologii, którym posługujemy się do dziś, stał się czytelny, gdy dowiedzieliśmy się, co łączyło króla Jana III z hippokampem oraz rozwiązaliśmy zagadkę Sfinksa przedstawionego w sypialni królowej Marysieńki. Bawiąc się na dywanie edukacyjnym zaprojektowanym przez artystkę Joannę Rusin, dzieci poznały nazwy stworów znanych z mitologii: centaura, Sfinksa, hippokampa, smoka. W trakcie zajęć dzieci wykonały z włóczki „znikostworki”, które w magiczny sposób powstają i potrafią bardzo szybko znikać lub przekształcić się w dziwacznego potwora.