Ciekawe wydarzenia w przedszkolu - Rok szkolny 2013 - 2014

 • Sport to zdrowie

  Pomimo tego, że wakacje to czas relaksu i odpoczynku, nasze Przedszkolaki miały także mnóstwo atrakcji sportowych. Przecież, każdy wie, że sport wyzwala endorfiny, a endorfiny to czyste szczęście . Z utęsknieniem czekamy na powrót Pani Oli, naszej najlepszej Pani od zajęć sportowych. Będzie z nas dumna .

  Przedstawienie teatralne „Gdybym był Piratem”

  8 sierpnia zaprosiliśmy Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Gdybym był Piratem”. Dzieci poznały uroki życia na okręcie, za którego sterem stała Hortensja Bajolita. Były świadkami prawdziwej bitwy morskiej, poznały niezwykłe historie o piratach i nauczyły się, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie.

  Wakacyjne warsztaty przyrodnicze

  Na temat:

  – „Kto pasuje na domowego zwierzaka

  Pan Roman tym razem na warsztaty przyrodnicze pt. „Kto pasuje na domowego zwierzaka” przyniósł zwierzątka, które można trzymać w domu. Dzieci podziwiały afrykańskiego wija olbrzymiego, żółwia lądowego i wodnego, króliczki, świnkę morską i miniaturową świnkę wietnamską. Zajęcia zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie, tym bardziej, że mogły dotknąć wszystkie zwierzątka .

  Spotkanie z opowiadaczem bajek z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści – Podróż do Peru

  11 lipca nasze Przedszkolaki odwiedził opowiadacz bajek z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Tym razem zostaliśmy zabrani w magiczną podróż do Peru. W bajce tej nie zabrakło egzotycznych zwierząt, magicznych przedmiotów o cudownych właściwościach i dzielnych odkrywców przeżywających niesamowite przygody. Dodatkową atrakcją była twórcza zabawa edukacyjna z wykorzystaniem klocków MuBaBao.

  Przedstawienie teatralne pt. „Prędko do doktora, Pani Trąbka bardzo jest chora”

  4 lipca zaprosiliśmy Przedszkolaki na pełne humoru przedstawienie teatralne pt. „Prędko do doktora, Pani Trąbka bardzo jest chora”. Bohaterka na próżno szukała pomocy u policjanta, czarodzieja, czy olbrzymiego słonia mieszkającego w Zoo. Nie potrafiły jej także pomóc ciotki Trąbki. W końcu trafiła do doktora, który poradził jej, co należy robić aby cieszyć się długo dobrym zdrowiem .

  PRZEDSZKOLNY MISTRZ JUDO 2014 – puchar dla Przedszkola

  Judocy z naszego Przedszkola otrzymali medale, DYPLOM za wspólną zabawę i poznawanie tajników sztuki walki judo oraz puchar „PRZEDSZKOLNY MISTRZ JUDO 2014” za wzorowy udział w zajęciach judo w roku 2013/2014.

  Przedstawienie teatralne „Zaczarowany Kapturek”

  16 czerwca zaprosiliśmy Przedszkolaki na przedstawienie teatralne „Zaczarowany Kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru Animacji Falko Show. Wszyscy znają tą bajkę, ale nie wszyscy wiedzą jak można ją wyczarować. W opowieści pojawił się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który wyczarował ze swojego magicznego teatru jej bohaterów tj. wilka, babcię, myśliwego, mamę i dziewczynkę zwaną Czerwonym Kapturkiem. W tej bajce Czerwony Kapturek to leniwa i nieposłuszna dziewczynka, która dzięki czarom sztukmistrza zmieniła się w miłe i pomocne dziecko.

  Letnie zabawy na naszym placu zabaw

  W taką piękną pogodę, jaka była ostatnio, najwięcej czasu spędzamy na powietrzu. Nasz ogród jest pełen atrakcji dla każdego z nas. Jedni skaczą, inni biegają, pozostali bujają się lub urządzają samochodowe wyścigi . Lato jest cudne, miedzy innymi dlatego, że możemy leniuchować na trawie :))

  Spotkanie z Panem Michałem Malinowskim – opowiadaczem bajek z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

  Nasze Przedszkolaki odwiedził opowiadacz bajek z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Dzięki niemu, zostaliśmy zabrani w magiczną podróż na Filipiny. W bajce tej nie zabrakło egzotycznych zwierząt, magicznych przedmiotów o cudownych właściwościach i wielu fantastycznych przygód. Dodatkową atrakcją była twórcza zabawa klockami MuBaBao.

  Wiosenne zabawy na naszym placu zabaw

  Międzynarodowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Na przywitanie Przedszkolaki otrzymały od „Ziemi” zielony listek, który został przypięty im do bluzeczki. Wszystkie zabawy w tym dniu poświęcone były naszej planecie i jej ochronie. Dzieci wykonały drzewka z masy plastycznej i papieru, złożyły Ziemi obietnicę chronienia jej i zostały PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY.
  Starszaki po obiedzie posprzątały okolice Przedszkola. Na zakończenie wszystkie Przedszkolaki zrobiły prezent naszej planecie i posadziły kwiaty, o które będą codziennie dbać.

  Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną

  W konkursie na Rodzinną Palmę Wielkanocną udział wzięły wszystkie Przedszkolaki i ich rodzice. Palmę można było wykonać z materiałów takich jak patyki, bazie, gałązki, trawy. Można było ozdobić ją wstążkami, bibułą czy kolorowymi piórkami. Mnogość kolorów i form mile nas zaskoczyła – dlatego też nie byliśmy w stanie wybrać tej najpiękniejszej. Każda palma był piękna i wyjątkowa. W związku z tym nagrodziliśmy każdego uczestnika.

  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  4 kwietnia Zosia Samosia i Pan Hilary zaprosili Przedszkolaki na piękne wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Były zagadki zarówno słowne, jak i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, wierszy i opowiadań J. Tuwima.
  Gościem specjalnym tego wydarzenia była Pani Joanna Brodzik – Ambasador Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

   

  Zajęcia sportowe na placu zabaw

  Przedstawienie teatralne pt. „Wielkanocna historia” w wykonaniu aktorów z teatru Vena

  „Wielkanocna historia”. Zajączek wielkanocny, Maurycy jest wielkim amatorem pisanek, ma ich całą kolekcję. Na corocznym festynie wielkanocnym każde zwierzątko może ją podziwiać. W tym roku jest jednak inaczej. Pisanki znikają w tajemniczy sposób. Maurycy podejmuje działanie mające na celu odnalezienie sprawcy oraz przede wszystkim pisanek. Co się stało z kolorowymi wydmuszkami? Czy Maurycy spokojnie spędzi święta? Kto pomoże zajączkowi wydostać się z tarapatów? Nasze Przedszkolaki znały odpowiedzi na te pytania .

  Pożegnanie Zimy i powitanie Pani Wiosny
  Pierwszy dzień wiosny był wyjątkowo ciepły i słoneczny. W tym dniu wszystkim było zielono. Dzień był pełen konkursów i wiosennych niespodzianek. Dzieci uczestniczyły w wyścigach w workach i wielu innych zabawach.
  Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i czarowaliśmy by Pani Zima poszła na dobre. Na koniec utopiliśmy Marzannę  – symbol zimy i powitaliśmy Panią Wiosnę.

  Wiosenne spacery w poszukiwaniu Pani Wiosny

  Przedstawienie teatralne pt. „O Szewczyku co smoka Wawelskiego pokonał”

  5 marca zaprosiliśmy przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „O Szewczyku co smoka Wawelskiego pokonał”. Król Krak, jego piękna córka, groźny smok mieszkający w pieczarze pod zamkiem oraz dzielny szewczyk – to bohaterowie jednej z najbardziej znanych krakowskich legend.

  Tłusty czwartek

  27 luty był wyjątkowo pysznym dniem. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak robi się pączki, a uzbrojone w tą wiedzę, z radością zabrały się do pracy. Pączki, oponki i faworki wyszły fantastycznie, a nasze przedszkole zamieniło się w słodką cukiernię .

  Bal Karnawałowy „Wesołe zabawy na tace”

  14 lutego na Bal Karnawałowy przybyły biedroneczki, motylki, pszczółki, koniki polne i inne zwierzątka żyjące na łące. Naszą kolorową łąkę odwiedziły również księżniczki, elfy, supermani i inne postacie bajkowe. Na zakończenie karnawałowej zabawy wszyscy wzięli udział w pokazie baniek mydlanych. Było pięknie, kolorowo i bardzo wiosennie.

  Zabawy na świeżym powietrzu

  Wiemy wszyscy, ze zabawa na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Nasza Pani Ola, prowadząca zajęcia sportowe zawsze o tym pamięta .

  Dokarmiamy ptaki

  O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze Przedszkolaki. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji dwa piękne karmniki, które uzupełniają ptasimi smakołykami. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę a wiosną, w podziękowaniu – pięknie nam zaśpiewać .

   

  Tak nasze przedszkolaki bawią się prezentami od Św. Mikołaja 😉

  Do naszych Przedszkolaków przybył niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj, który przyniósł ze sobą duży worek z prezentami. Mikołaj postawił w tym roku na prezenty rozwijające motorykę małą, kreatywność i precyzyjność naszych zuchów i obdarował je rozmaitymi zestawami klocków Lego. Dzięki tym wspaniałym upominkom dzieci mogą bawić się w weterynarzy pomagając zwierzątkom w Lego zoo, w konduktorów i motorniczych układając tory kolejowe i tunele dla pociągów oraz poznawać zakamarki farmy i jej mieszkańców. Bardzo dziękujemy Mikołajowi za wyjątkowe prezenty i już czekamy na spotkanie za rok…

   

  Spotkanie z Mikołajem

  Przy świątecznym kominku z Mikołajem, Śnieżną Wróżką oraz zapachem pomarańczy i pierników rozpoczęło się nasze spotkanie. Rozśpiewana i roztańczona Śnieżynka – specjalistka od zimowych zabaw przygotowała dla naszych Przedszkolaków niezwykłe niespodzianki – świąteczne zagadki oraz tematyczne zabawy. Następnie pojawił się nasz GOŚĆ SPECJALNY, który zna najskrytsze dziecięce marzenia! Wizyta Świętego Mikołaja obfitowała w moc niespodzianek! Wszystkie nasze zuchy zostały obdarowane pięknymi upominkami. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały spotkania z Mikołajem, specjalnie na tę okazję nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które zaprezentowały w obecności gościa.

   

  Spotkanie z niecodziennym gościem – Panią Górnik

  5 grudnia nasze Przedszkolaki odwiedził niecodzienny gość – Pani Górnik. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, zapoznał dzieci z niektórymi maszynami i urządzeniami znajdującymi się pod ziemią. Wyjaśnił również, dlaczego święto górników nazywane jest „Barbórką”. Jeszcze raz pięknie dziękujemy mamie Oskara z grupy Zwinne Wiewiórki za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu tej wizyty.

   

  Andrzejki

  30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w świat magii i wróżb andrzejkowych. Było lanie wosku przez klucz, zabawy sercowe, wyścig butów, wrzucanie monety do wody oraz czarodziejskie kubki z ukrytymi przedmiotami .

   

  Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

  Dnia 25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy Przedszkolak przyszedł z małym lub dużym, brązowym, żółtym lub białym przyjacielem – Misiem. Wspólną zabawę poprowadzili, ku radości dzieci: Uszatek i Kubuś Puchatek . Dzieci poznały dzięki nim historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia” oraz wiersz pt. „Miś” J. Brzechwy. Na koniec nasi mali i bardzo zdolni artyści stworzyli z zasłoniętymi oczami cudowne portrety Misia „Dziwaczka” .

   

  Haloween

  W naszym Przedszkolu nie można narzekać na nudę. Straszne czarownice, w których rolę wcieliły się nasze Panie nauczycielki, przygotowały mnóstwo strasznych zadań i niespodzianek. Potwory, czarownice, kościotrupy i dynie musiały wykazać się dużą zręcznością, spostrze- gawczością i szybkością w ich rozwiązywaniu .

   

  Spotkanie z Pszczelarzem – warsztaty edukacyjne

  25 października nasze Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Tajemnice pszczelego królestwa”. Dzięki cudownym opowieściom Pana pszczelarza – Aleksandra Rębacza – dzieci dowiedziały się, że każda pszczoła mieszka i nieustannie pracuje tylko w jednym ulu. Każda z nich ma swoje obowiązki i musi przejść przez wszystkie etapy przygotowania do pracy – od przedszkola do specjalistycznego szkolenia na temat roślin niebezpiecznych. Dzieci dowiedziały się, że pszczoły mają jedną królową, której ufają i zawsze słuchają jej poleceń. Przedszkolaki miały niezwykłą szansę podglądania na żywo pracujących w ulu pszczół, poznania smaku pyłku kwiatowego i miodu. Na koniec dzieci własnoręcznie wykonały świeczki z wosku pszczelego, a Kubuś Puchatek poczęstował nas swoim ulubionym „małym co nieco” .

   

  Cykl warsztatów przyrodniczych

  Na temat:

  „Niezły system ten ekosystem”

  Pan Roman zaskakuje nas za każdym razem, tym razem na warsztaty przyrodnicze p.t „Niezły system ten ekosystem”, przyniósł m.in. węża. To zrobiło na nas ogromne wrażenie, tym bardziej, że mogliśmy go dotknąć . Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania z Panem Romanem i jego przyrodą.

   

  – „Mikroświat”

  Mali przyrodnicy dowiedzieli się co to jest „Mikroświat” i jak można go zobaczyć. Dzieci pod lupą oglądały swoje dłonie oraz mech, cukier, listki i inne przedmioty. Pod mikroskopem obserwowały glony nitkowate oraz rozwielitkę.

  „Botanika młodego przyrodnika”

  W naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty przyrodnicze. Tym razem tematem warsztatów była: „Botanika młodego przyrodnika”. Dzieci dowiedziały się, że wszystkie rośliny to organizmy żywe! To odkrycie stało się podstawą do dalszych rozważań o budowie i przystosowaniu roślin do życia nawet w trudnych warunkach.

   

   

  – „Zwierzęta z czterech stron świata”

  Mali przyrodnicy dowiedzieli się, dlaczego mamy tak duży wpływ na środowisko oraz jakie zależności występują między nami a innymi organizmami.

   

  – „Powietrze, gleba i woda to wszystko przyroda”

  Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych, na których poszukiwały odpowiedzi na pytania: Czy bez powietrza, gleby i wody życie byłoby możliwe? Czy widać powietrze? Czy woda ma smak?

   

   

  – „Zwierzęta zimą z nami nie zginą”

  Mali przyrodnicy dowiedzieli się, jak zwierzęta przygotowują się do najtrudniejszego sprawdzianu – srogiej zimy oraz w jaki sposób można im w tym pomóc.

  – „Opowieści weterynaryjne”

  Dzieci osobiście poznały szczenięta, dowiedziały się jak postępować z nowymi mieszkańcami domu, czego możemy, a czego musimy nauczyć pupila by był bezpieczny i szczęśliwy w naszym towarzystwie. Co to takiego profilaktyka? Dzieci dowiedziały się również jak wygląda badanie weterynaryjne i mogły obejrzeć kilka zdjęć RTG.

  – „Co nam Pani Jesień niesie”

  Specjalnie na ten dzień zamówiliśmy dużo słońca, dzięki czemu warsztaty przyrodnicze odbyły się w cudownie kolorowej scenerii, na przedszkolnym placu zabaw. Wspólnie podziwialiśmy świeże, kolorowe warzywa i owoce na jesiennym straganie, o których opowiadał Pan Roman Persen. Na koniec spotkania Przedszkolaki posłuchały wiersza J. Tuwima „Na straganie”.

  – „Od robaka do ślimaka” 

  Mało zauważalny świat drobnych zwierzątek, postrzeganych głównie jako szkodniki i nieproszeni goście, dla dzieci jest światem fascynujących poszukiwań i odkryć…

  Urodziny Marchewki – piknik jesienny z Rodzicami

  We wrześniu zaprosiliśmy wszystkie Przedszkolaki i ich Rodziców na jesienny piknikUrodziny Marchewki. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola w różnobarwnych strojach symboli- zujących warzywa: pomidorki – na czerwono, marchewki – na pomarańczowo itp., przyniosły także ze sobą owoce i warzywa. Przedszkolaki degustowały różne owoce, warzywa i owocowo-warzywne soki. W ten atrakcyjny sposób utrwalona została wiedza na temat odżywczych wartości warzyw i owoców.

  Gimnastyka na świeżym powietrzu

  Nasze Przedszkolaki razem z naszą Panią Olą aktywnie spędzają czas na naszym placu zabaw. Ćwiczenia oddechowe, tory przeszkód, podskoki, skłony, zabawa z piłkami, z linami, szarfami to tylko niektóre zabawy, które proponuje dzieciom Pani Ola. Każde zajęcia na świeżym powietrzu wypełnione są dobrą zabawą, ogromnym ładunkiem radości oraz profesjonalizmem.