Ciekawe wydarzenia w przedszkolu - Rok szkolny 2012 - 2013

 • Wakacyjne zabawy na naszym placu zabaw

  W te słoneczne, wakacyjne dni nasze Przedszkolaki spędzają dużo czasu na wspaniałej i kreatywnej zabawie na naszym placu zabaw. Uczymy się robić coraz to większe bańki mydlane, sprawdzamy naszą sprawność fizyczną w różnego rodzaju zawodach sportowych i biegach z przeszkodami, budujemy z piasku wspaniałe budowle.

  Wakacyjne spotkanie z przyrodą

  26 lipca na naszym przedszkolnym placu zabaw w ramach spotkania z przyrodą pojawiła się klatka z kurami, zagroda z kaczkami i z kozami oraz wybieg z królikami. Dzieci poznały różnice pomiędzy kurą a kogutem, sprawdziły jak mięciutkie jest futerko królika i skąd bierze się mleko .

  Spotkanie z Panem Pszczelarzem

  19 lipca nasze Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych na temat tajemnic pszczelego królestwa. Dzięki cudownym opowieściom Pana pszczelarza – Aleksandra Rębacza – dzieci dowiedziały się, że każda pszczoła mieszka i nieustannie pracuje tylko w jednym ulu. Każda z nich ma swoje obowiązki i musi przejść przez wszystkie etapy przygotowania do pracy – od przedszkola do specjalistycznego szkolenia na temat roślin niebezpiecznych. Dzieci dowiedziały się, że pszczoły mają jedną królową, której ufają i zawsze słuchają jej poleceń. Przedszkolaki miały niezwykłą szansę podglądania na żywo pracujących w ulu pszczół, poznania smaku pyłku kwiatowego i miodu. Na koniec dzieci własnoręcznie wykonały świeczki z wosku pszczelego, a Kubuś Puchatek poczęstował nas swoim ulubionym „małym co nieco” .

  Podróże małe i duże… Japonia

  „Japonia to kraj kwitnącej wiśni” – takimi słowami rozpoczęło się spotkanie z naszymi Przedszkolakami. Dzieci miały niecodzienną okazję do poznania tak odmiennej, ale bardzo interesującej kultury, poznały jej tradycje i zwyczaje.

  Pierwszy puchar naszych Judoków

  W ostatni wtorek czerwca nasi Judocy otrzymali medale i dyplomy kończące ich tegoroczną naukę. Następnie dali pokaz swoim kolegom i koleżankom, czego nauczyli się przez ostatni rok. Nasi młodzi Judocy już wiedzą, że w tym sporcie walki, nie można kopać, szarpać, uderzać. Aby pokonać przeciwnika, wystarczy wykorzystać odpowiedni chwyt.

  Spotkanie z Panami Strażakami

  10 maja gościliśmy panów Strażaków, którzy opowiedzieli dzieciom o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.
  Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Dzieci dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu.

  Wizyta Pań Policjantek

  26 kwietnia gościliśmy u nas w przedszkolu panie Policjantki, które poprowadziły warsztaty na temat zasad ruchu drogowego oraz przybliżyły dzieciom na czym polega ich zawód. Panie Policjantki przyniosły ze sobą prawdziwego lizaka i prawdziwe policyjne rękawice! W podziękowaniu Nasze Przedszkolaki razem ze swoimi Paniami przygotowały drobne niespodzianki dla naszych miłych gości.

  Uroczyste pożegnanie Zimy i powitanie Wiosny

  Zabawą i piosenką pożegnaliśmy Panią Zimę, która razem ze swoimi Śnieżynkami wystąpiła z Przedszkolakami na scenie. Przygotowaliśmy także ekologiczną Marzannę – zimową pannę, którą pożegnaliśmy na pierwszym wiosennym spacerze. Nie zabrakło tańców przy muzyce, zabaw ze śpiewem, konkursów i innych wiosennych niespodzianek.

  Spotkanie z Kataryniarzem i jego papugą

  15 marca do naszych Przedszkolaków przybył wyjątkowy gość Pan Piotr Bot – Kataryniarz warszawski w towarzystwie pięknej papugi. Dzieci poznały historię katarynek oraz kataryniarzy. Spotkaniu towarzyszyła znakomita muzyka i śpiew. Największą atrakcją spotkania było to, że dzieci same mogły zagrać na katarynce .

  Dzień Kobiet uwieńczony koncertem

  W tym dniu radosna atmosfera panowała od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby uczynić go wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, dyżurach i porządkowaniu sali po zabawie; wystąpili także podczas akademii przygotowanej tego dnia dla dziewczynek. Nasze małe Święto umilił koncert pt. „Klarnetem i Klarą dookoła świata”. Dzieci mogły poznać bliżej klarnet i posłuchać muzyki z różnych stron świata.

  Tłusty czwartek

  Wspólnie świętowaliśmy ostatni czwartek karnawału. Przygotowaliśmy i usmażyliśmy tradycyjne polskie faworki oraz oponki. Spróbowaliśmy pączków z różaną marmoladą, przygotowanych przez naszą załogę z kuchni!

  Bal karnawałowy „Na pirackim statku”

  Niezapomniane chwile na morzu, przygoda, poszukiwanie skarbu i radość ze współpracy. Tego wszystkiego można było doświadczyć na naszym balu karnawałowym. Na zakończenie karnawałowej zabawy wszyscy wzięli udział w pokazie baniek mydlanych. Wręczone zostały też zasłużone pirackie dyplomy i czapki .

  Dokarmiamy ptaki

  Zimą nasze Przedszkolaki pamiętają, żeby dokarmiać swoich skrzydlatych przyjaciół. Dokarmianie ptaków jest okazją do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.

  Mikołajki

  A skąd tu tyle świątecznych skrzatów? Ach, to przecież nasze Przedszkolaki przygotowujące się do corocznego spotkania ze Świętym Mikołajem! Już od samego rana dzieci nadsłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Kiedy już przyjechał, najbardziej odważni siadali obok Mikołaja i przytulali się do jego wspaniałej białej brody. Było dużo śmiechu, zagadek i zabaw tematycznych. Wizyta była bardzo udana, dzieci otrzymały długo oczekiwane prezenty, a Mikołaj obiecał, że z pewnością odwiedzi ich za rok.

  Andrzejki

  W andrzejkowy dzień do naszego przedszkola przybyły z odległej krainy dwie tajemnicze Wróżki. Swoimi czarami sprawiły, że Przedszkolaki także stały się czarodziejkami i czarownikami. Były tańce, śpiewanie piosenek, wypowiadanie zaklęć. Dzieci poznawały zwyczaje wiążące się z tym świętem, biorąc udział w tradycyjnych zabawach. Największą atrakcją tego dnia było lanie wosku przez dziurkę od klucza i interpretowanie powstałych w ten sposób kształtów .

  Haloween

  W piątek 26 października kościotrupy, dynie, białe damy oraz wampiry otworzyły drzwi do STRAAAAAASZNEGO DOMU i krzycząc słowa: knock, knock trick or treat, dobre czarownice wpuściły upiory do środka w rytm argentyńskiej muzyki. Mrożąca krew w żyłach pajęczyna zagadkowych pytań, czary oraz uczenie się latania na miotle – to wszystko czekało na gości w STRAAAAAASZNYM DOMU z okazji halloweenowej zabawy.

  Przedstawienie kukiełkowe „Śpiąca Królewna”

  28 września zaprosiliśmy Przedszkolaki na pierwsze w tym roku przedszkolnym przedstawienie teatralne – o dzielnym rycerzu, śmiesznym smoku i królewnie uśpionej przez czarownicę.

  Uroczyste powitanie jesieni w Przedszkolu

  We wrześniu w naszym Przedszkolu odbyła się impreza pod hasłem „Pożegnanie lata i powitanie jesieni”. Przedszkole odwiedziła Pani Lato oraz Pani Jesień, a dzieci ubrane w barwy jesieni uroczyście pożegnały lato i przywitały kolorową jesień. Tańcom i zabawom nie było końca .

  Fitness z elementami tańca z pomponami

  W czwartek nasze Przedszkolaki poderwały się do tańca z kolorowymi pomponami. Dzieci poznały wiele figur i kroków tanecznych oraz przełamywały barierę wstydu.