Ciekawe wydarzenia w przedszkolu - Rok szkolny 2014 - 2015

 • Zajęcia edukacyjne „Sztuka Świata”

  Artyści… malarze, rzeźbiarze, aktorzy i koneserzy muzyki… odnajdą coś dla siebie. Warsztaty plastyczno–teatralno-muzyczne podczas których dzieci poznają wybrane techniki plastyczne, teatralne, zabawy dramowe oraz instrumenty muzyczne. Poznają zabawy muzyczne, zabawy śpiewane, nauczą się wybranych tańców charakterystycznych dla danego kraju.

  Przedstawienie teatralne „O tym jak wesołe słonko leśny kwartet pogodziło”

  Letnie zabawy na placu zabaw

  W te słoneczne, wakacyjne dni nasze Przedszkolaki spędzają najwięcej czasu na wspaniałej zabawie na placu zabaw. Dzieci sprawdzają swoją sprawność fizyczną w różnego rodzaju zawodach sportowych i biegach, budują z piasku wspaniałe budowle, pluskają się w basenie. Nasz ogród jest pełen atrakcji dla każdego .

  Zajęcia z języka angielskiego „Fruits from around the world”

  Wakacyjne pluskanie w basenie

  W te największe upały, nasze Przedszkolaki mogły rozkoszować się chłodną wodą i zabawami w basenie.

  Wakacyjne spotkanie z kucami

  7 sierpnia w ramach cyklicznych spotkań, przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci mogły wykonać kilka okrążeń dookoła padoku. Kucyki jak zawsze dały nam sporo radości i atrakcji .

  Wakacyjne zajęcia edukacyjne „Konstrukcje i eksperymenty świata”

  Tak brzmiał tytuł naszego bloku edukacyjnego w III i IV tygodniu lipca. Dzieci poznawały rożne budowle świata, i mogły same próbować je odtworzyć z różnego rodzaju klocków.

  Let’s go Camping

  Lato w pełni, dlatego postanowiliśmy wybrać się na camping. Co prawda nie nad morze, ani w góry, ale do naszego ogrodu .

  Wakacyjne zajęcia edukacyjne „Bajki i zabawki świata”

  W lipcu, nasze Przedszkolaki, poznawały bajki i zabawy z całego świata. To była ciekawa podróż przez kontynenty.

  Wakacyjne zajęcia z języka angielskiego „Summer Holidays”

  Latem, Pani Ania, uczy dzieci wakacyjnych słówek po angielsku. Nauka to też świetna zabawa .

  Przedstawienie teatralne „Indiańska legenda”

  24 lipca zaprosiliśmy dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Indiańska legenda” w wykonaniu „Teatru dobrego serca”. Brudny Jon próbował skłócić dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekonał się, że zgoda „buduje” a prawda i miłość zwyciężają. Bajka bogata była w muzykę i tańce, mówiła także o niektórych zwyczajach i wierzeniach Indian.

  Wakacyjne zabawy na naszym placu zabaw

  W taką piękną słoneczną pogodę nasze Przedszkolaki spędzają dużo czasu na wspaniałej zabawie na naszym placu zabaw .

  Wakacyjne spotkanie z kucami

  10 lipca w ramach cyklicznych spotkań, odwiedziły nas kuce. Przedszkolaki powitały je z zachwytem. Kucyki jak zawsze dały nam sporo radości i atrakcji .

  Przedstawienie „Wesoły pociąg pełen instrumentów”

  Bohaterami bajki były instrumenty muzyczne, które w czasie podróży miały wiele kłopotów. W przedstawieniu dzieci poznały: obój, ksylofon, akordeon, skrzypce oraz keyboard. Wesoły dyrygent (lalka) zaprosił przedszkolaki do udziału we wspólnym koncercie.

  Turniej rowerowy, na hulajnodze i rolkach w wykonaniu Zwinnych Wiewiórek

  Przedstawienie pt. „O mądrym Czerwonym Kapturku” dla młodszych kolegów i koleżanek w wykonaniu naszych starszaków z grupy „Pracowite Pszczółki”

  Konkurs plastyczny Akademii Aquafresh

  W konkursie plastycznym pt. „Nowy bohater dla Polsat JimJam” z ramienia Akademii Aquafresh, dzieci z grupy Wiewiórek wyróżnione zostały zestawami do mycia ząbków. Dodatkowo Przedszkolaki za wykonane prace plastyczne pt.: „Balonita” (grupa Pszczółki), „Ercik” (grupa Delfinki), „Buba” (grupa Wiewiórki) – otrzymały również zabawki do wspólnej zabawy.

  Przedstawienie teatralne pt. „Iluzja marionetki”

  16 czerwca zaprosiliśmy dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Iluzja marionetki” w wykonaniu Teatru Animacji Falko Show. Wielkie gwiazdy świata muzyki spotkały się w jednym miejscu i poruszały w rytm swoich przebojów. W widowisko wplecione były elementy warsztatów teatralnych na temat teatru marionetkowego.

  Wizyta w polu

  Przedszkolaki wybrały się na „nasze” pole, na którym wcześniej zasadziły warzywa. Dzieci zebrały sałatę, rzodkiewkę i szczypiorek na surówkę do obiadku .

  Przedstawienie teatralne pt. „Bajka o grającym drzewie”

  22 maja zaprosiliśmy Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Bajka o grającym drzewie”. Spektakl dla dzieci był pełen magii, przygód oraz czarodziejskich istot. Na pięknej polanie rosło niezwykłe grające drzewo. Opiekowała się nim strażniczka lasu – Florentyna i jej biały kotek – Mrunia. Pewnej nocy Drwal Olbrzym, który ciągle miał zły humor i przez to muchy w nosie, ukradł magiczne drzewo. Miał nadzieję, że kiedy drzewo zagra specjalnie dla niego to muchy z nosa uciekną. Florentyna dowiedziała się o tym zajściu i poprosiła o pomoc Czarodzieja. Czarodziej za pomocą niezwykłej maści wygonił muchy z nosa Drwala, a Drzewo powróciło na swoją leśną polanę.

  Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu

  Wiemy wszyscy, ze zabawa na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Nasza Pani Ola, prowadząca zajęcia sportowe zawsze o tym pamięta. Ćwiczenia oddechowe, podskoki, skłony, zabawa z piłkami to tylko niektóre zabawy, które proponuje dzieciom Pani Ola. Każde zajęcia na świeżym powietrzu wypełnione są dobrą zabawą .

  Zajęcia z rytmiki

  Nasza rytmika jest pełna muzyki, tańca i świetnej zabawy .

  Tor przeszkód dla dzieci i ich rodziców

  W tym dniu wszyscy dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Rodzice razem ze swoimi dziećmi uczestniczyli w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych. Przedszkolaki otrzymały Dyplomy Przyjaciół Przyrody .

  Kopiemy, sadzimy, podlewamy – prace w polu

  Nasze Przedszkolaki na polu obok Przedszkola wspólnie wykonywały wiosenne prace ogrodnicze. Wiedząc, że warzywa powinny być zasiane w równych rządkach, w odpowiednich odstępach, aby łatwo było je pielęgnować i zbierać plony, dzieci wspólnie z Panią Haliną i Panem Jackiem Latoszek przygotowały grządki i zasadziły warzywa .

  Międzynarodowy Dzień Ziemi

  22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi – to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych już od najmłodszych lat. Z tej okazji zaprosiliśmy dzieci na kukiełkowe przedstawienie pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Dzieci złożyły Ziemi obietnicę chronienia jej i zostały PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY. Wszystkie zabawy w tym dniu poświęcone były naszej planecie i jej ochronie. Starszaki po obiedzie posprzątały okolice Przedszkola .

  Zabawy na świeżym powietrzu i wiosenne spacery

  W taką piękną pogodę Przedszkolaki chętnie spacerują oraz spędzają dużo czasu na wspaniałej i kreatywnej zabawie na naszym placu zabaw. Jedni skaczą, inni biegają, pozostali bujają się. Dzieci sprawdzają swoją sprawność fizyczną w różnego rodzaju zawodach sportowych, budują z piasku wspaniałe budowle .

  Spotkanie z kucami

  17 kwietnia w ramach cyklicznych spotkań, przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami. Przedszkolaki powitały je z zachwytem. Dzieci mogły wykonać kilka okrążeń dookoła padoku. Kucyki jak zawsze dały nam sporo radości i atrakcji .

  Zajęcia z baletu

  Zajęcia z baletu prowadzone przez Panią Julię to okazja do doskonałej zabawy, podczas której dzieci poznają podstawowe pozycje i kroki używane w balecie, kształtują swoją postawę, równowagę, wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu.

  Koncert muzyczny pt. „Opowieść dzielnego leśnego skrzata”

  Przedszkolaki poznały fagot – instrument dęty drewniany. Dowiedziały się co to jest orkiestra dęta i uczestniczyły w koncercie muzycznym. Każdy mógł poczuć się jak artysta, grając na jakimś instrumencie. Wysłuchały barwnych opowieści leśnego skrzata w formie bajki.

  Koncert wielkanocny

  1 kwietnia zaprosiliśmy Przedszkolaki na piękny koncert świąteczny pt. „Jajko, kura, Alleluja”. Dzieci poznały tradycje związane ze świętem wielkanocnym, usłyszały rodzinne historie i zostały zaproszone do wspólnego śpiewania.

  Konkurs na najpiękniejszą piosenkę rozstrzygnięty

  W konkursie na Rodzinną Pisankę Wielkanocną udział wzięły Przedszkolaki i ich Rodzice. Pisankę można było wykonać dowolną techniką. Mnogość kolorów i form mile nas zaskoczyła. Każda pisanka był piękna i wyjątkowa. W związku z tym nagrodziliśmy każdego uczestnika konkursu .

  Wielkanocne przedstawienie teatralne pt. „Na wozie”

  26 marca zaprosiliśmy dzieci na spektakl interaktywny pt. „Na wozie”. Akcja spektaklu rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. Tajemniczy zwierzęcy bohater wraz ze zmianami pór roku odkrywa także swoją tożsamość i miejsce w świecie. Tę piękną historię z morałem obejrzeliśmy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna pochodzącego z tych okolic.

  Pożegnanie Zimy i powitanie Pani Wiosny

  W tym dniu wszystkim było zielono. Dzień ten był pełen konkursów i wiosennych niespodzianek przygotowanych przez naszego specjalnego gościa. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i czarowaliśmy by Pani Zima poszła na dobre. Przygotowaliśmy także ekologiczną Marzannę – zimową pannę, którą pożegnaliśmy na pierwszym wiosennym spacerze.

  Dzień Świętego Patryka

  16 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Zaprosiliśmy dzieci na spotkanie z zielonym leśnym irlandzkim skrzatem Leprechaunem, który ukrył na końcu tęczy garnuszek ze złotem i smakołykami. Żeby dostać się do skarbu dzieci musiały wykonać rozmaite tęczowe zadania. Przedszkolaki szukały schowanych koniczynek i układały podkowy na szczęście. Nie zabrakło również irlandzkiej muzyki, przy dźwiękach której roześmiana gromadka usiadła przy zielonych stołach by zjeść zieloną niespodziankę. Zgodnie z tradycją w Dniu Św. Patryka obowiązywał kolor zielony – narodowy kolor Irlandii, symbolizujący koniczynę – symbol Irlandii oraz zielony krajobraz wyspy. Dzieci na długo zapamiętają ten dzień pełen muzyki, zabawy i niespodzianek na końcu tęczy .

  Dzień Kobiet

  W tym dniu radosna atmosfera panowała od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby uczynić go wyjątkowo miłym. Nasi mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, dyżurach i porządkowaniu sali po zabawie. Wystąpili także podczas akademii przygotowanej tego dnia dla dziewczynek. Wszystkie kobiety w naszym Przedszkolu, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia.

  Bal Karnawałowy „W krainie lodu”

  13 lutego nasze Przedszkole zamieniło się w Krainę Lodu. Szron osiadł na wszystkich szybach i lustrach, a ściany zamieniły się w lśniące tafle lodu. Naszą lodową zabawę poprowadziły Elsa, Ania i bałwanek – Olaf. Krainę lodu odwiedziły również księżniczki, elfy, supermany i inni mili goście. Na naszym balu z magicznego pyłku, magicznej wody, marchewki i patyków został wyczarowany bałwanek. Niezły był z niego urwis, lubił ściągać dzieciakom czapki z głów i robił inne psikusy. W tym dniu nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechu dzieci i wspólnych tańców. Bal Karnawałowy zakończyliśmy wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.

  Tłusty czwartek

  12 luty był wyjątkowo pysznym dniem. Nasze Przedszkolaki dowiedziały się jak robi się pączki, a uzbrojone w tą wiedzę, z radością zabrały się do pomocy w pieczeniu. Pączki, oponki i faworki wyszły fantastycznie, a nasze Przedszkole zamieniło się w słodką cukiernię . To było wielkie czwartkowe łasuchowanie.

  Przejażdżka na kucach

  30 stycznia w ramach cyklicznych spotkań, odwiedziły nas kuce. Przedszkolaki bardzo lubią te krótkie przejażdżki, a kuce bardzo lubią jak dzieci im dziękują jabłkami .

  Przedstawienie teatralne pt. „Magiczny płatek śniegu”

  23 stycznia zaprosiliśmy Przedszkolaki na sztukę teatralną pt. „Magiczny płatek śniegu”. Mała żyrafa z Zoo o bardzo krótkiej szyi wyruszyła w poszukiwaniu niezwykłego płatka śniegu, który spełnia marzenia. Jej marzeniem było mieć tak jak inne żyrafy długą, piękną szyję. W poszukiwaniach pomagali jej przyjaciele: kot, sowa i bałwanek.

  Dokarmiamy ptaki zima

  Co prawda zima jeszcze nam za bardzo nie zmroziła pól i lasów, ale i tak już dokarmiamy ptaki. Nasze Przedszkolaki, co roku, wspomagają naszych mniejszych Przyjaciół .

  Zabawy na śniegu

  Zima nas w tym roku nie rozpieszcza i do tej pory nie sypnęła porządnie śniegiem. Pomimo tego, staramy się jak najlepiej wykorzystać czas gdy jesteśmy na świeżym powietrzu .

  Przedstawienie teatralne „Choinka”

  12 grudnia zaprosiliśmy Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Choinka”, inspirowane łowickimi wycinankami ludowymi oraz opatrzone pięknymi piosenkami stylizowanymi na ludowe melodie. Bohaterami były zabawki choinkowe, które szukały swojego miejsca na ponad dwumetrowym drzewku. Pytania, które zadawał główny bohater – Bałwanek, pozwoliły na odkrycie prawdziwego sensu świątecznych dekoracji.

  Spotkanie ze Świętym Mikołajem

  Nasze Przedszkolaki już od rana nie mogły się doczekać wizyty Świętego Mikołaja. Niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwonka, który poprzedza pojawienie się tego miłego gościa. Mikołaj przyjechał w towarzystwie Pani Zimy i zaprosił dzieci do swojego zimowego lasu, tuż przed jego zimową fabryką prezentów. Przedszkolaki poznały renifera Rudolfa i innych mieszkańców zimowego lasu. Pani Zima pomogła dzieciom odnaleźć w fabryce prezentów świąteczne niespodzianki dla każdej grupy. W trakcie wspólnej, rozśpiewanej zabawy z Panią Zimą i Mikołajem wszystkim udzieliła się magia nadchodzących Świąt .

  Barbórka

  4 grudnia zaprosiliśmy Przedszkolaki na niecodzienne opowieści o niebezpiecznej pracy górnika pod ziemią i o urządzeniach pomagających górnikom wydobywać węgiel. Dzieci dowiedziały się, dlaczego święto górników nazywane jest „Barbórką”, „Czy pod ziemią jest światło?”, „Czym górnicy wjeżdżają do kopalni?”, „Co oznaczają skrzyżowany kilof i młotek na czapce?”. Spotkanie bardzo wzbogaciło wiedzę dzieci na temat trudnego i niezwykle niebezpiecznego zawodu, jakim jest zawód górnika.

  Andrzejki

  28 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w świat magii i wróżb andrzejkowych. W tym dniu czarodziejskie czarne koty podzieliły się z dziećmi swoją tajemną wiedzą o wróżbach i przesądach andrzejkowej nocy. Były tańce, zabawy, wypowiadanie zaklęć. Największą atrakcją tego dnia było lanie wosku przez dziurkę od klucza i interpretowanie powstałych w ten sposób kształtów .

  Spotkanie z Panią Stomatolog

  W ramach programu edukacyjnego „Przedszkolak pełen zdrowia” gościliśmy w naszym Przedszkolu Panią stomatolog – dr Natalię Złotkowską z gabinetu stomatologicznego DentaCare, objętego ogólnopolskim programem edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków Aquafresch. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom o swojej pracy i ważnych aspektach higieny jamy ustnej oraz przeprowadziła u naszych Przedszkolaków przegląd ząbków.

  Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy Przedszkolak przyszedł z małym lub dużym, brązowym, żółtym lub białym przyjacielem – Misiem. Święto Pluszowego Misia co roku obchodzimy bardzo hucznie. Uroczysty dzień rozpoczęto od obejrzenia bajki „Misia Uszatka”. W krainie Pluszowego Misia Przedszkolaki uczestniczyły w misiowych zabawach, konkursach, zagadkach i wesołych pląsach .

  Przedstawienie teatralne pt. „Na jesiennym liściu”

  14 listopada zaprosiliśmy Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Na jesiennym liściu”. Dwóch Skrzatów chciałoby zatrzymać odchodzące lato. Jednak ich przyjaciele: Jeż, Misio i Żaba bezskutecznie próbują przekonać je, że jesień jest równie piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawiło, że Skrzaty uwierzyły swoim przyjaciołom.

  Koncert patriotyczny pt. „Polska – nasz wolny kraj”

  Z okazji Dnia Niepodległości, w naszym Przedszkolu odbył się piękny koncert patriotyczny pt. „Polska – nasz wolny kraj” w wykonaniu Pani Patrycji Lipińskiej. Na koncercie, gościnnie wystąpił także trębacz.

  Haloween

  W piątek 31 października odbyło się Halloweenowe przyjęcie u Baby Jagi. Mrożąca krew w żyłach pajęczyna zagadkowych pytań, czary, uczenie się latania na miotle, cukierkowe psikusy – to wszystko czekało na zaproszone kościotrupy, dynie, białe damy, wampirki oraz inne potworki w Strasznym Domu u Baby Jagi.

  Przedstawienie teatralne „Historia starego kredensu”

  17 października zaprosiliśmy Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Historia starego kredensu”. Była to opowieść o mieszczanach, członkach rodziny królewskiej, zwyczajach rycerskich, sile, odwadze i mądrości. Zaś kredens pełen schowków i zakamarków dzięki obracaniu i otwieraniu na różne sposoby, prezentował coraz to nowe miejsca akcji.

  Jesienne spacery

  Zabawy ruchowe i edukacyjne na placu zabaw

  Jesień nas w tym roku rozpieszcza. Jest cudownie i ciepło. Łapiemy ostatnie promyki słońca i każdego dnia bawimy się na placu zabaw. Jesień też może być piękna i ciepła .

  Dzień Pieczonego Ziemniaka – piknik jesienny

  26 września zaprosiliśmy wszystkie Przedszkolaki i ich Rodziców na jesienny piknik -Dzień Pieczonego Ziemniaka. Podczas wspólnej zabawy dzieci razem z Rodzicami uczestniczyły w konkursach, zabawach zespołowych oraz zabawach muzyczno-ruchowych. Na zakończenie imprezy wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplom Aktywnego Uczestnika Dnia Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu uśmiech gościł na buziach wszystkich uczestników

  Przedstawienie teatralne „Złota Ryba”

  25 września zaprosiliśmy Przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. „Złota Ryba”. Po wielu latach przygód i służby na okrętach, kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Tym razem wilk morski opowiedział dzieciom bajkę o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, iż zachłanność i wyśmiewanie się z biednych ludzi prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, że szczęśliwym jest się dzięki temu, jakim się jest, a nie dzięki temu co się posiada.

  Cykl warsztatów przyrodniczych

  Na temat:

  – „Prawie naukowe eksperymenty przyrodnicze”

  Podczas kolejnych warsztatów przyrodniczych pt. „Prawie naukowe eksperymenty przyrodnicze” Przedszkolaki przeprowadziły doświadczenia z rozmaitymi przedmiotami, sprawdzając, czy będą one pływały, czy zatoną.

  – „Wiosna ma buzię radosną”

  W naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Wiosna ma buzię radosną”. Na naszym podwórku pojawiły się małe śliczne kurczaczki i kaczuszki, króliki oraz mała świnka. Dzieci oglądały i porównywały jajeczka różnych ptaków, tych małych i tych dużych. Mogły pogłaskać kurczaczki i kaczuszki oraz sprawdzić jak miękkie jest futerko królika.

   

  – „W moim małym ogródeczku”

  W naszym Przedszkolu w ramach spotkania z przyrodą pt. „W moim małym ogródeczku” mali przyrodnicy wspólnie wykonywali wiosenne prace ogrodnicze. Pan Roman opowiedział dzieciom o pracy ogrodnika, wytłumaczył kiedy wysiewać poszczególne rośliny, czego potrzebują do życia, o co musi dbać ogrodnik. Podsumowaniem warsztatów było założenie przez dzieci przedszkolnego ogródka. Przedszkolaki posadziły kwiatki w doniczkach i wysiewały nasiona warzyw na grządkach przedszkolnych.

   

  – „Ptaki czy ssaki”

  Podczas kolejnych warsztatów przyrodniczych pt. „Ptaki czy ssaki” Przedszkolaki nauczyły się odróżniać ptaki od ssaków. Dowiedziały się, że ptaki mają pióra i wykluwają się z jajek a ssaki mają futerko, włosy, sierść lub wełnę oraz rodzą się i ssą mleko mamy.

   

  – „Płazy czy gady”

  Pan Roman tym razem na warsztaty przyrodnicze pt. „Płazy czy gady” przyniósł żabkę, jaszczurkę i żółwia. Dzieci poznały różnice między płazami a gadami oraz mogły pogłaskać zwierzątka. Podsumowaniem warsztatów był quiz, w którym Przedszkolaki sprawdziły m.in. czy żaba jest płazem i do jakiej grupy należą traszki.

   

  – „Jak przyroda zmienia się do snu zimowego”

  Mali przyrodnicy dowiedzieli się, jak zwierzęta przygotowują się do najtrudniejszego sprawdzianu – srogiej zimy oraz w jaki sposób można im w tym pomóc. Tym razem na warsztaty przyrodnicze Pan Roman przyniósł jeża, szynszylę i gołąbki. Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania z Panem Romanem i jego przyrodą.

   

  – „Damy rady na odpady”

  Podczas kolejnych warsztatów przyrodniczych pt. „Damy rady na odpady”, Przedszkolaki dowiedziały się czym jest segregacja śmieci i w jaki sposób mogą dbać o czystość Planety.

   

  „Zwierzęta gospodarskie na przedszkolnym podwórku”

  W naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Zwierzęta gospodarskie na przedszkolnym podwórku”. Na naszym podwórku pojawiły się kury, kaczki, króliki i koza. Dzieci poznały różnice między kurą i kogutem, mogły pogłaskać kaczki i kozę oraz sprawdzić jak miękkie jest futerko królika.

  Dzień z kucykiem

  12 września przybyły do nas kucyki : Płomyk i Pacynka wraz ze swoimi opiekunami w ramach cyklicznej przejażdżki na kucyku. Oprócz kilku okrążeń dookoła padoku, nasze Przedszkolaki mogły podziękować kucom za przejażdżkę jednym z ich ulubionych smakołyków.