Ciekawe wydarzenia w przedszkolu - rok szkolny 2016 - 2017

 • Przedstawienie teatralne pt. „Roszpunka”

  11 sierpnia zaprosiliśmy nasze Przedszkolaki do obejrzenia barwnego przedstawienia pt. „Roszpunka” w wykonaniu grupy teatralnej „Echo”

  Wakacyjne zajęcia edukacyjne

  Kolorowe i wesołe są wakacje w naszym Przedszkolu :).

  Zajęcia przyrodnicze

  Z Panem Romanem Persona każde przyrodnicze zajęcia są fantastyczne. Tym razem dzieci poznały przedstawicieli świata zwierząt z różnych zakątków kuli ziemskiej.

  Bajki z dawnych lat

  Bajki z dawnych lat zachwyciły nasze Przedszkolaki ! 🙂

  Przedstawienie teatralne pt. Przygody Niebieskiego Smoka

  7 lipca zaprosiliśmy nasze Dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Przygody niebieskiego smoka”, jak widać podobało się nie tylko naszym Przedszkolakom 😉

  Spotkanie z kucami

  Przejażdżka na kucykach to zawsze ogromna radość dla naszych Przedszkolaków :).

  Eksperymenty z Rodzicami

  Mały Naukowiec to fantastyczne zajęcia z eksperymentów, które stanowią połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Dziękujemy Pani Agnieszce Obłąkowskiej – Suchanek za fantastyczny czas.

   

  Ceramika z Rodzicami

  A zajęcia z ceramiki z Rodzicami naszych Przedszkolaków wyglądały tak . Serdecznie dziękujemy niezastąpionemu Panu Piotrowi za ten rok szkolny !

  Język hiszpański

  Pożegnaliśmy na czas wakacji Panią Sarę, która uwielbiana jest przez Przedszkolaków. Dziękujemy za fantastyczne zajęcia, uśmiech i cudowną zabawę w języku hiszpańskim. Już tęsknimy za Minią i Yaroslavem.

  Ostatnie przed wakacjami zajęcia karate

  Ostatnie zajęcia karate przed wakacjami właśnie się odbyły. Nasze Przedszkolaki przed kolegami i rodzicami mogli pokazać swoje umiejętności. Bardzo dziękujemy ukochanemu przez naszych adeptów, sensei Tomkowi Lewkowiczowi z IPPON Team za przekazaną wiedzę, uśmiech i cudowne podejście do dzieci. . Osu!

  Zumba z Rodzicami

  Zaprosiliśmy Rodziców dzieci uczęszczających na zumbę prowadzoną przez Panią Olę z Centrum Aktywności i Kreatywności Trzcina na zajęcia otwarte. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy i obejrzenia umiejętności tanecznych naszych Przedszkolaków :).

  Letnie, rodzinne, muzyczne spotkanie z Muzakiem, dziećmi i ich rodzicami

  Zaprosiliśmy Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe prowadzone przez naszych instruktorów na zajęcia otwarte.
  Była to niepowtarzalna okazja do „podejrzenia” jak Przedszkolaki radzą sobie na tych zajęciach, jakie zdobyły umiejętności i jak współpracują w grupie rówieśniczej. Zajęcia otwarte, to świetna okazja na spędzenie czasu z dzieckiem oraz współtowarzyszenie mu w pracy

  Zabawa na placu zabaw

  Nasze Przedszkolaki dostały mnóstwo prezentów na Dzień Dziecka. Nadszedł wreszcie dzień kiedy mogliśmy je wszystkie wypróbować. Było świetnie, zabawie nie było końca .

  Zajęcia na świeżym powietrzu

  Na placu zabaw nie tylko się bawimy. Uczymy się, słuchamy bajek, rysujemy i bardzo to lubimy 🙂

  Język angielski

  Zajęcia z języka angielskiego mogą być również na świeżym powietrzu, prowadzone w takiej formie sprawiają mnóstwo radości dzieciom :).

  Gordonki – zajęcia umuzykalniające

  Wymiana piasku

  Jakiś czas temu wymieniliśmy nasz piasek w piaskownicy. Nasze przedszkolaki od razu go stestowały. Potwierdzamy. Babki wychodzą fantastycznie, a przekopki i tunele się nie osypują 😉

  Zajęcia umuzykalniające z Agatą Steczkowską

  Nasze Przedszkolaki z uśmiechem i zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach umuzykalniających z Agatą Steczkowską.

  Spotkanie z kucami

  Raz w miesiącu przyjeżdżają do naszych Przedszkolaków kuce, radości nie ma końca ! 🙂

  Zajęcia sportowe

  Zajęcia sportowe z Panem Tomkiem to fantastyczna zabawa i ogromna radość dla naszych Przedszkolaków.

  Spotkanie z autorką bajek, ilustracji i wydawcą książki „Pora słońca, czas księżyca” – Panią Agnieszką Waszak

  Nasze Przedszkolaki odwiedziła przesympatyczna, pełna ciepła Pani Agnieszka Waszak, autorka bajek, ilustracji i wydawca książki ,,Pora słońca, czas księżyca”. Książka ta, to bajko-wiersze, które w ciepły sposób mówią o marzeniach, uczuciach, przyjaźni i budzą w dzieciach wiarę w siebie. Podczas spotkania dzieci poznały cały proces powstawania książki: pisanie, ilustrowanie, przygotowanie do druku i drukowanie. Bardzo pięknie dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas oraz pięknie przeczytaną książką. Dzięki temu spotkaniu, nasza przedszkolna biblioteczka powiększyła się o książkę pt. „Pora słońca, czas księżyca”.

  Warsztaty Przyrodnicze „Wiosna ma buzię radosną”

  Nasze Przedszkolaki, uwielbiają Pana Romana, jego zwierzątka i jego opowieści. Ostatnie warsztaty przyrodnicze były pełne wiosny, gdyż ich tematem była „Wiosna ma buzie radosną”. W naszym przedszkolu pojawiły się małe kurczaczki i kaczuszki, króliki. Dzieci oglądały i porównywały jajka różnych ptaków, tych małych i tych dużych, głaskały kurczaczki i kaczuszki oraz sprawdziły jak miękkie jest futerko królika.

  Konkurs na Ekologiczną Zabawkę

  Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie i stworzenie niesamowitych i bardzo kreatywnych ekologicznych zabawek w ramach konkursu na „Ekologiczną zabawkę”. Jesteśmy nadal pod ogromnych wrażeniem!

  Ekologiczny pokaz mody

  W Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszym Przedszkolu odbył się „Ekologiczny pokaz mody”. Dzieci przygotowały ekologiczne stroje dla swoich Pań nauczycielek, wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, rolek po papierze toaletowym, butelek plastikowych, nakrętek itp. Stroje zostały przedstawione na przedszkolnym wybiegu, a przedstawiciele grup opowiadały z czego zostały wykonane.

  Przedstawienie teatralne „Miś Yogi o ekologii”

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi nasze Przedszkolaki odwiedził teatrzyk Fantazja z przedstawieniem teatralnym „Miś Yogi o ekologii”. Dzieci dowiedziały się, co się stanie, jak nie będziemy dbać o naszą przyrodę i otaczający nas świat.

  Zajęcia dydaktyczne

  Chcemy powspominać działania edukacyjne, które towarzyszyły Przedszkolakom przed Świętami Wielkanocnymi.

  Zajęcia z języka hiszpańskiego

  Nasze Przedszkolaki uwielbiają zajęcia z języka hiszpańskiego. Sami zobaczcie jak jest fajnie !

  Wielkanocny konkurs na „Najpiękniejszą Pisankę”

  12 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną. Bardzo dziękujemy Przedszkolakom i ich Rodzicom za liczny udział i zaangażowanie. Serdecznie gratulujemy ! 🙂

  Wielkanocny Koncert

  Specjalnie dla naszych Przedszkolaków odbył się piękny koncert świąteczny, pt. „Jajko, kura, Alleluja”. Był to ciekawy i klimatyczny występ o tradycjach świątecznych przy dźwiękach gitary.

  Zajęcia dydaktyczne

  Nasze Przedszkolaki to mali, kreatywni ludzie, którzy kiedyś wyrosną na mądrych dorosłych. Nasze zajęcia dydaktyczne rozwijają w nich pasję do nauki i poznawania świata.

  Plac zabaw

  W tak piękną, słoneczną pogodę nasze Przedszkolaki spędzają dużo czasu na wspaniałej zabawie na naszym placu zabaw :).

  Wielkanocna Sesja

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kilku kadrów z sesji zdjęciowej w aranżacji świąteczno-wielkanocnej.

  Zajęcia dydaktyczne

  Zielono mi… zielone, zdrowe kanapki

  W pierwszy dzień wiosny wszystko było zielone w naszym Przedszkolu, nawet były zielone kanapki, które Przedszkolaki same komponowały. Samo zdrowie

  Powitanie Wiosny

  21 marca był dniem pełnym zabaw i wiosennych niespodzianek przygotowanych przez naszego specjalnego gościa. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i czarowaliśmy by Pani Zima poszła na dobre. Przygotowaliśmy także ekologiczną Marzannę – zimową pannę, którą pożegnaliśmy i powitaliśmy Panią Wiosnę. Po takim powitaniu przez nasze Przedszkolaki, musi ona już zostać z nami do lata.

  Dzień Kobiet

  Radosna atmosfera w naszym Przedszkolu panowała od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach – dyżurach i porządkowaniu sali po zabawie. A dziewczynki jak przystało na Damy wkroczyły w świat mody na czerwonym dywanie. Zobaczcie sami, co się u nas działo…

  Dokarmiamy ptaki zimą

  Jak co roku przedszkolaki nie zapominają o swoich skrzydlatych przyjaciołach, dzięki pięknym przedszkolnym karmnikom mogą je dokarmiać smakołykami.

  Tradycyjny Tłusty Czwartek

  Jak każdego roku zapraszamy przedszkolaki na Tłusty Czwartek. Zgodnie z tradycją tego dnia nie można nie zjeść pączka! ;-). Jak zawszę u nas w Tłusty Czwartek jest słodko,bardzo kalorycznie i pysznie.

  Zajęcia z języka hiszpańskiego

  Przedszkolaki w czasie zajęć z języka hiszpańskiego.

  Zajęcia umuzykalniające z Agatą Steczkowską

  Przedszkolaki podczas zajęć umuzykalniających prowadzonych przez Agatę Steczkowską.

  Bajka „Zakochany Kundel” na tablicy interaktywnej

  Przedszkolaki podczas oglądania bajki ”Zakochany kundel” na tablicy interaktywnej.

  Spotkanie z Tomaszem Majewskim

  Nasze przedszkolaki miały ostatnio możliwość poznać naszego polskiego lekkoatletę, specjalizującego się w pchnięciu kulą. Pan Tomasz to czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich a w 2008 i 2012 zdobywca złotego medalu.
  To spotkanie było dla naszych dzieci wielkim przeżyciem i możliwością poznania medalowego sportowca oraz poznania specyfiki jego konkurencji. Dziękujemy za bardzo sympatyczne i ciepłe spotkanie:)

  „Walentynkowy, czerwony Dzień” w naszym przedszkolu

  W tym dniu kolorem królującym był czerwony, dzieci spędziły ten dzień bardzo radośnie, nie zabrakło też atrakcji takich jak śmieszne,przyjacielskie zdjęcia, poczta walentynkowa i specjalne zajęcia taneczne.

  Zajęcia z glottodydaktyki

  Nasze Przedszkolaki podczas zajęć z glottodydaktyki.

  Karnawałowy czas w grupie starszaków

  Karnawałowy czas zabawy w grupie u naszych starszaków.

  Zajęcia z dziecięcej matematyki

  Przedszkolaki podczas zajęć z dziecięcej matematyki.

  Spotkanie z kucykami

  27 stycznia do naszych Przedszkolaków przybyły Kuce. Każdy z Przedszkolaków mógł zrobić kilka okrążęń dookoła padoku, a na sam koniec przejażdżki podziękować kucom ich ulubionym smakołykiem.

  Koncert muzyczny „Karnawałowa zabawa rytmem”

  24 stycznia odbył się w naszym Przedszkolu koncert muzyczny ”Karnawałowa zabawa rytmem” w wykonaniu muzyków LDE Music& MediaGroup. Dzieci poznały tańce i rytmiczne gatunki muzyczne z różnych krajów.Mogły przy okazji nauczyć się podstawowych ćwiczeń rytmicznych, czy poznać bliżej elementy zestawu perkusyjnego.

  Bal karnawałowy „W Krainie Trolli”

  20 stycznia Nasze Przedszkolaki wspaniale bawiły się podczas balu karnawałowego ”W Krainie Trolli. Każde dziecko było tematycznie przebrane, był to czas dobrej zabawy i tańców,a na koniec wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

  25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci i Przyjaciele naszego Przedszkola!

  Z radością informujemy, iż podczas naszego IV KIERMASZU SŁODKOŚCI, udało nam się zebrać  rekordową dla Przedszkola kwotę  4332.85 PLN,10 DOLARÓW I 5 EURO!

  To piękna kwota, którą z dumą i radością przekazaliśmy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  DZIĘKUJEMY, że z nami byliście, DZIĘKUJEMY za wszystkie dobre słowa i uśmiechy!

  DZIĘKUJEMY także Pani Monice Mrozowskiej za przekazanie książki pt.”Uczta dla dwojga” z dedykacją, oraz Panu Tomaszowi Majewskiemu, który przekazał album ze swoim zdjęciem oraz autografem.

  Zabawy na śniegu

  Nasze Przedszkolaki korzystając z zimowej aury bardzo lubią bawić się na śniegu.

  Próba chórzystów i solistów w studiu S3 Polskiego Radia

  Próba naszych chórzystów i solistów w studiu S3 Polskiego Radia.

  Zebranie rodziców naszych chórzystów z Agatą Steczkowską

  Pani Agata Steczkowska spotkała się z rodzicami naszych chórzystów, aby omówić wszystkie kwestie związane z nadchodzącym koncertem, który odbędzie się 21 Stycznia, a także pomówić o nadchodzących próbach poprzedzających ten występ.

  Zajęcia z Agatą Steczkowską

  Próby naszych przedszkolnych chórzystów z Agatą Steczkowską.

  Zabawy na śniegu

  Nasze Przedszkolaki bardzo lubią wychodzić na świeże powietrze i bawić się na śniegu.

   

  Świąteczna Sesja

  9 grudnia w Przedszkolu miała miejsce Świąteczna Sesja, w pięknej, świątecznej inscenizacji Przedszkolaki wraz z Paniami nauczycielkami pozowały do zdjęć.

  Świąteczny koncert „Muzaków”

  9 Grudnia o godzinie 15:30 w naszym Przedszkole odbył się świąteczny koncert w wykonaniu dzieci uczęszczających na piątkowe zajęcia muzyczne „Muzaki” oraz głównego bohatera zajęć MUZAKA. Na koncert zaproszeni byli rodzice naszej muzakowej grupki, wszystko odbyło się pod czujnym okiem Pani Moniki Malinowskiej instruktorki zajęć.

  Akcja „Szlachetna Paczka”

  W naszym przedszkolu odbyła się niezwykła świąteczna zbiórka na rzecz Rodziny Pani Małgorzaty i Pana Grzegorza, którą wybraliśmy w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”.

  Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i ogromne wsparcie w przygotowaniu „Szlachetnej Paczki”!

  Dziękujemy Nauczycielom za wyczarowanie magicznej atmosfery „Szlachetnej Paczki” oraz za ogromną pomoc organizacyjna.

  Przedstawienie „Pierwsza Gwiazdka”

  7 grudnia do naszych Przedszkolaków przybył teatrzyk i odbyło się wesołe i bardzo pouczające przedstawienie pt ”Pierwsza Gwiazdka”. Wraz z Wesołym Reniferem i Świętym Mikołajem dzieci mogły dowiedzieć się jak ważne jest wykonywanie powierzonych obowiązków.Dzieci miały okazje znaleźć odpowiedzi między innymi na takie pytania: Czy Święty Mikołaj jeździ na hulajnodze, Czy miał zawszę siwą brodę… Naszym przedszkolakom bardzo podało się przedstawienie i w jego trakcie, były cały czas uśmiechnięte i zadowolone.

  Uroczyste zapalenie lampek na choince

  6 Grudnia powitaliśmy w naszym przedszkolu choinkę i uroczyście zapaliliśmy na niej lampki.Przy choince dzieci mogły wysłuchać opowiadań świątecznych czytanych przez swoje Panie nauczycielki.

  Spotkanie przy książce w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”

  Kolejny już  raz odwiedzili nasze przedszkole wspaniali goście- rodzice dzieci , którzy wspierają razem z nami kampanie społeczną ”Cała Polska czyta dzieciom”.

  Próba przedszkolnego Chóru z Agatą Steczkowską

  Próba chóru u naszych Przedszkolaków na zajęciach z Agatą Steczkowską.

  Wizyta Mikołaja i Choinki u naszych Przedszkolaków

  5 grudnia ze wspaniałą wizytą do naszych Przedszkolaków zawitał święty Mikołaj oraz piękna Choinka, co przyniosło im wielką radość. Były wierszyki i pytania do mikołaja oraz oczywiście kilka zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia.

  Zajęcia przyrodnicze „Zwierzęta zimą z nami nie zginą”

  2 grudnia u naszych Przedszkolaków odbyły się cykliczne zajęcia przyrodnicze tym razem pod hasłem ”Zwierzęta zimną z nami nie zginą”, Mali przyrodnicy dowiedzieli się jak zwierzęta przygotowują się do trudnego czasu jakim jest zimna, oraz w jaki sposób można im pomóc ją przetrwać. Było też mówione jakie zwierzaki zimują w Polsce a, które odlatują do cieplejszych krajów

  Zabawy na śniegu

  Nasze Przedszkolaki korzystając z pierwszego tegorocznego śniegu, wyszły poszaleć trochę na powietrzu.

  Spotkanie z aktorem Panem Stanisławem Jaskułką

  Nasze Przedszkolaki odwiedził aktor Pan Stanisław Jaskułka.

  „Harry Potter Fest”

  28 października  w naszym przedszkolu w ramach odchodów halloween odbyła się zabawa pt. „Harry Potter Fest” prowadzona przez parę uroczych czarodziejów. Nasza sala gimnastyczna na ten czas  została przeistoczona w Wielką Salę Hogwartu. Razem z duszkami, czarownicami i czarodziejami w otoczeniu halloweenowch dyń, dzieci mogły uczyć się czarów oraz latania na miotle. Nie zabrakło również uśmiechu i cukierkowych psikusów.

  Spotkanie z kucykami

  14 listopada do naszych Przedszkolaków przybyły Kuce. Każdy z Przedszkolaków mógł zrobić kilka okrążeń dookoła padoku, a na sam koniec przejażdżki podziękować kucom ich ulubionym smakołykiem.

  Zajęcia z tablicą interaktywną

  Dzieci z grupy „Pracowite Pszczółki” również uwielbiają zajęcia z naszą tablicą interaktywną. To fantastyczna pomoc dydaktyczna.

  Piknik „Jesienny zawrót głowy”

  Jesienna sesja zdjęciowa

  Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę nasz pan fotograf wykonał dzieciom zdjęcia w jesiennej scenerii. Myślą przewodnią pierwszej w tym roku szkolnym sesji zdjęciowej była „Złota Polska Jesień”

  Zajęcia dydaktyczne z tablicą interaktywną

  Nasze Przedszkolaki zachwycone są zajęciami dydaktycznymi prowadzonymi z użyciem tablicy interaktywnej. Ten czas to nie tylko nauka ale również świetna zabawa.