Ciekawe wydarzenia w żłobku - Rok szkolny 2014-2015

 • Wakacyjne spotkanie z kucami

  7 sierpnia w ramach cyklicznych spotkań, przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci mogły wykonać kilka okrążeń dookoła padoku. Kucyki jak zawsze dały nam sporo radości i atrakcji .

  Let’s go Camping

  Lato w pełni, dlatego postanowiliśmy wybrać się na camping. Co prawda nie nad morze, ani w góry, ale do naszego ogrodu .

  Przedstawienie teatralne „Indiańska legenda”

  24 lipca zaprosiliśmy dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Indiańska legenda” w wykonaniu „Teatru dobrego serca”. Brudny Jon próbował skłócić dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekonał się, że zgoda „buduje” a prawda i miłość zwyciężają. Bajka bogata była w muzykę i tańce, mówiła także o niektórych zwyczajach i wierzeniach Indian.

  Wakacyjne spotkanie z kucami

  10 lipca w ramach cyklicznych spotkań, odwiedziły nas kuce. Maluszki powitały je z zachwytem. Kucyki jak zawsze dały nam sporo radości i atrakcji .

  Przedstawienie „Wesoły pociąg pełen instrumentów”

  Bohaterami bajki były instrumenty muzyczne, które w czasie podróży miały wiele kłopotów. W przedstawieniu dzieci poznały: obój, ksylofon, akordeon, skrzypce oraz keyboard.

  Przedstawienie teatralne pt. „Iluzja marionetki”

  16 czerwca zaprosiliśmy dzieci na przedstawienie teatralne pt. „Iluzja marionetki” w wykonaniu Teatru Animacji Falko Show. Wielkie gwiazdy świata muzyki spotkały się w jednym miejscu i poruszały w rytm swoich przebojów. W widowisko wplecione były elementy warsztatów teatralnych na temat teatru marionetkowego.

  Przedstawienie teatralne pt. „Bajka o grającym drzewie”

  22 maja zaprosiliśmy Maluszki na przedstawienie teatralne pt. „Bajka o grającym drzewie”. Spektakl dla dzieci był pełen magii, przygód oraz czarodziejskich istot. Na pięknej polanie rosło niezwykłe grające drzewo. Opiekowała się nim strażniczka lasu – Florentyna i jej biały kotek – Mrunia. Pewnej nocy Drwal Olbrzym, który ciągle miał zły humor i przez to muchy w nosie, ukradł magiczne drzewo. Miał nadzieję, że kiedy drzewo zagra specjalnie dla niego to muchy z nosa uciekną. Florentyna dowiedziała się o tym zajściu i poprosiła o pomoc Czarodzieja. Czarodziej za pomocą niezwykłej maści wygonił muchy z nosa Drwala, a Drzewo powróciło na swoją leśną polanę.

  Spotkanie z kucami

  17 kwietnia w ramach cyklicznych spotkań, przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami. Nasze Maluszki mogły wykonać kilka okrążeń dookoła padoku. Kucyki jak zawsze dały nam sporo radości i atrakcji .

  Koncert muzyczny pt. „Opowieść dzielnego, leśnego skrzata”

  Maluszki poznały fagot – instrument dęty drewniany. Dowiedziały się co to jest orkiestra dęta. Wysłuchały barwnych opowieści leśnego skrzata w formie bajki.

  Koncert wielkanocny

  1 kwietnia zaprosiliśmy Maluszki na piękny koncert świąteczny pt. „Jajko, kura, Alleluja”. Dzieci poznały tradycje związane ze świętem wielkanocnym, usłyszały rodzinne historie i zostały zaproszone do wspólnego śpiewania.

  Wielkanocne przedstawienie teatralne pt. „Na wozie”

  26 marca zaprosiliśmy dzieci na spektakl interaktywny pt. „Na wozie”. Akcja spektaklu rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. Tajemniczy zwierzęcy bohater wraz ze zmianami pór roku odkrywa także swoją tożsamość i miejsce w świecie. Tę piękną historię z morałem obejrzeliśmy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna pochodzącego z tych okolic.

  Powitanie Pani Wiosny u Maluszków

  Nasze najmłodsze dzieci także żegnały Panią Zimę i witały Panią Wiosnę. Słoniątka odwiedził również Pan Bocian, który obserwował nasze Maluszki, chcąc zobaczyć jak przygotowują się na nadejście wiosny. Dzień ten był pełen konkursów i wiosennych niespodzianek przygotowanych przez naszego specjalnego gościa.

  „Let’s play together” język angielski z naszymi maluszkami

  „Let’s play together” – język angielski, z naszymi Maluszkami, prowadzi fantastyczna Pani Ania. Nauka języka angielskiego to świetna zabawa, pełna piosenek i uśmiechu.

  Tłusty czwartek

  12 luty był wyjątkowo pysznym dniem. Nasze Maluszki dowiedziały się jak robi się pączki i z wielką ochotą je zjadły . To było wielkie czwartkowe łasuchowanie.

  Zabawy na śniegu naszych Maluszków

  Zima nas w tym roku nie rozpieszcza, ale pomimo tego, staramy się jak najlepiej wykorzystać czas gdy jesteśmy na świeżym powietrzu .

  Zajęcia umuzykalniające Gordonki

  Nasze Maluszki fantastycznie się bawią na zajęciach umuzykalniających metodą E.E. Gordona. Muzyka, granie i śpiewanie to bardzo miło spędzony czas.

  Spotkanie z kucami

  30 stycznia w ramach cyklicznych spotkań, odwiedziły nas kuce. Maluszki powitały je z zachwytem. Kucyki jak zawsze dały nam sporo radości i atrakcji .

  Przedstawienie teatralne pt. „Magiczny płatek śniegu”

  23 stycznia zaprosiliśmy Maluszki na sztukę teatralną pt. „Magiczny płatek śniegu”. Mała żyrafa z Zoo o bardzo krótkiej szyi wyruszyła w poszukiwaniu niezwykłego płatka śniegu, który spełnia marzenia. Jej marzeniem było mieć tak jak inne żyrafy długą, piękną szyję. W poszukiwaniach pomagali jej przyjaciele: kot, sowa i bałwanek.

  Przedstawienie teatralne „Choinka”

  12 grudnia zaprosiliśmy Maluszki na przedstawienie teatralne pt. „Choinka”, inspirowane łowickimi wycinankami ludowymi oraz opatrzone pięknymi piosenkami stylizowanymi na ludowe melodie. Bohaterami były zabawki choinkowe, które szukały swojego miejsca na ponad dwumetrowym drzewku. Pytania, które zadawał główny bohater – Bałwanek, pozwoliły na odkrycie prawdziwego sensu świątecznych dekoracji.

  Spotkanie Świętego Mikołaja z naszymi Maluszkami

  Dzieci z naszego Żłobeczka już od rana nie mogły się doczekać wizyty Świętego Mikołaja. Maluszki niecierpliwie nasłuchiwały dźwięku dzwonka, który poprzedza pojawienie się tego miłego gościa. Mikołaj przyjechał w towarzystwie Pani Zimy i zaprosił dzieci do swojego zimowego lasu, tuż przed jego zimową fabryką prezentów. Maluszki poznały renifera Rudolfa i innych mieszkańców zimowego lasu. Pani Zima pomogła dzieciom odnaleźć w fabryce prezentów świąteczne niespodzianki. W trakcie wspólnej, rozśpiewanej zabawy z Panią Zimą i Mikołajem wszystkim udzieliła się magia nadchodzących Świąt .

  Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy Maluszek przyszedł z małym lub dużym, brązowym, żółtym lub białym przyjacielem – Misiem. Święto Pluszowego Misia co roku obchodzimy bardzo hucznie. Uroczysty dzień rozpoczęto od obejrzenia bajki „Misia Uszatka”. W krainie Pluszowego Misia Maluszki uczestniczyły w misiowych zabawach, konkursach, zagadkach i wesołych pląsach .

  Dzień z kucykiem

  21 listopada przybyły do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunami w ramach cyklicznej przejażdżki na kucyku. Nasze Maluszki mogły wykonać kilka okrążeń dookoła padoku i podziękować kucom za przejażdżkę jednym z ich ulubionych smakołyków.

  Przedstawienie teatralne pt. „Na jesiennym liściu”

  14 listopada zaprosiliśmy Maluszki na przedstawienie teatralne pt. „Na jesiennym liściu”. Dwóch Skrzatów chciałoby zatrzymać odchodzące lato. Jednak ich przyjaciele: Jeż, Misio i Żaba bezskutecznie próbują przekonać je, że jesień jest równie piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawiło, że Skrzaty uwierzyły swoim przyjaciołom.

  Haloween

  W piątek 31 października odbyło się Halloweenowe przyjęcie u Baby Jagi. Tańce, zabawa, oraz przepyszne smakołyki – w myśl powiedzenia „cukierek albo psikus” – to wszystko czekało na zaproszone kościotrupy, dynie, białe damy oraz wampirki na przyjęciu u Baby Jagi.

  Przedstawienie teatralne „Złota Ryba”

  25 września zaprosiliśmy Maluszki na przedstawienie teatralne pt. „Złota Ryba”. Po wielu latach przygód i służby na okrętach, kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Tym razem wilk morski opowiedział dzieciom bajkę o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, iż zachłanność i wyśmiewanie się z biednych ludzi prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, że szczęśliwym jest się dzieki temu, jakim się jest, a nie dzięki temu co się posiada.

  Cykl warsztatów przyrodniczych

  Na temat:

  – „Prawie naukowe eksperymenty przyrodnicze”

  Podczas kolejnych warsztatów przyrodniczych pt. „Prawie naukowe eksperymenty przyrodnicze” Pan Roman przeprowadził doświadczenia z rozmaitymi przedmiotami, sprawdzając, czy będą one pływały, czy zatoną.

  – „Wiosna ma buzię radosną”

  W naszym Żłobeczku odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Wiosna ma buzię radosną”. Na naszym podwórku pojawiły się małe śliczne kurczaczki i kaczuszki, króliki oraz mała świnka. Dzieci oglądały i porównywały jajeczka różnych ptaków, tych małych i tych dużych. Mogły pogłaskać kurczaczki i kaczuszki oraz sprawdzić jak miękkie jest futerko królika.

  – „Ptaki czy ssaki”

  Podczas kolejnych warsztatów przyrodniczych Pan Roman wprowadził dzieci w świat ptaków i ssaków. Maluszki dowiedziały się, że ptaki mają pióra i wykluwają się z jajek a ssaki mają futerko, włosy, sierść lub wełnę oraz rodzą się i ssą mleko mamy.

   

  – „Płazy czy gady”

  Pan Roman tym razem na warsztaty przyrodnicze pt. „Płazy czy gady” przyniósł żabkę, jaszczurkę i żółwia. Dzieci poznały różnice między płazami a gadami oraz mogły pogłaskać zwierzątka

   

  – „Jak przyroda zmienia się do snu zimowego”

   

   

  – „Damy radę na odpady”

  Podczas kolejnych warsztatów przyrodniczych pt. „Damy rady na odpady”, dzieci dowiedziały się czym jest segregacja śmieci i w jaki sposób mogą dbać o czystość Planety.

   

  „Zwierzęta gospodarskie na przedszkolnym podwórku”

  W naszym Żłobeczku odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. „Zwierzęta gospodarskie na przedszkolnym podwórku”. Na naszym podwórku pojawiły się kury, kaczki, króliki i koza. Dzieci poznały różnice między kurą i kogutem, mogły pogłaskać kaczki i kozę oraz sprawdzić jak miękkie jest futerko królika.

  Dzień z kucykiem

  12 września przybyły do nas kucyki : Płomyk i Pacynka wraz ze swoimi opiekunami w ramach cyklicznej przejażdżki na kucyku. Oprócz kilku okrążeń dookoła padoku, nasze Maluszki mogły podziękować kucom za przejażdżkę jednym z ich ulubionych smakołyków.