Ciekawe wydarzenia w żłobku - Rok szkolny 2017-2018

 • Zajęcia sportowe w żłobku

  Już od najmłodszych lat zaszczepiamy w dzieciach miłość do sportu, do ruchu w różnych formach, by mogły się dobrze rozwijać we wszystkich sferach życia .

  Zajęcia sensoryczne

  W żłobku Maluchy codziennie poznają świat . Służą temu różnego rodzaju zajęcia oraz proste zabawy, które rozwijają ich zmysły.

  Zajęcia z języka angielskiego

  Głównym założeniem zajęć w żłobku jest wprowadzanie dzieci w świat języka angielskiego poprzez zabawę, taniec czy śpiew. Dzieci osłuchują się z językiem oraz poznają proste słowa i zwroty angielskie za pomocą wierszyków, rymowanek, gier, zabaw i piosenek .

  Gordonki

  Najwcześniejsze przejawy zbliżania się do muzycznych zachowań obserwujemy ok. 2 roku życia. Dlatego też należy jak najszerzej wykorzystać ten jakże chłonny okres życia dziecka i wyposażyć je w bagaż umiejętności i zdolności, które w przyszłości na pewno przysłużą się osiąganiu przez nasze dziecko wyższych stadiów rozwojowych .

  Zajęcia edukacyjne

  Podczas zajęć edukacyjnych w Żłobku zawsze jest wesoło !

  Teatrzyk Baju Baj – przedstawienie „Świat Bazgrołka”

  W naszym żłobku nie brakuje atrakcji dla naszych najmłodszych Dzieci . Ostatnio odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Świat Bazgrołka” w wykonaniu Teatru pacynkowego Baju Baj. Mały łobuziak gryzmoli, gdzie popadnie i ciągle wpada w tarapaty. W rolę niesfornego Bazgrołka wcielił się Marcel. Maluszki były zachwycone!

  Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu

  Nasi dzielni Żłobkowicze podczas zajęć ruchowych radzą sobie świetnie!

  Kucyki

  Korzystając z pięknej pogody Maluszki spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. Przejażdżka na kucykach szetlandzkich to zawsze duża atrakcja dla Dzieci .

   

  Śpioszki

  Każdego dnia w Żłobku przychodzi dla Maluszków ten czas, kiedy trzeba odpocząć…:).

  Warsztaty przyrodnicze „Wiosna ma buzię radosną”

  Nasze Maluszki uwielbiają cykliczne warsztaty przyrodnicze prowadzone przez Pana Romana Persona. Na naszym podwórku pojawiły się małe kurczaczki i kaczuszki, króliki oraz mała świnka. Dzieci oglądały i porównywały jajeczka różnych ptaków, mogły pogłaskać kurczaczki i kaczuszki oraz sprawdzić jak miękkie jest futerko królika. Takie wiosenne spotkanie ucieszy każdego!

  Maluszki na placu zabaw

  Patrząc na radość naszych Maluszków można wnioskować, że przebywanie na placu zabaw należy do ulubionych zajęć dzieci. A my wcale im się nie dziwimy!

  Pierwszy Dzień Wiosny

  Ubrane na zielono Maluszki wypatrywały wiosny. Kiedy wreszcie się zjawi i swoim ciepłem obdaruje wszystkich dookoła?:). W tym dniu w ramach zajęć edukacyjnych z dziećmi nie zabrakło zabaw z Panią Wiosną.

  Zajęcia muzyczne z Muzakiem

  Nasze Maluszki miały ostatnio cudownych gości… Muzak i Pani Monia, która nie tylko pięknie śpiewa, fantastycznie się bawi z dziećmi, ma ogromną ilość pomysłów, ale przede wszystkim uwielbia dzieci i MUZAKA . MUZAK – pacynka edukacyjna, towarzyszyła dzieciom w poznawaniu utworów, piosenek, wyliczanek i rytmów, a także uczyła je muzycznych zabaw oraz tańców. Zobaczcie jak było pięknie!

  Zabawa na świeżym powietrzu

  Pierwsze promienie wiosennego słońca i fantastyczna zabawa naszych Maluszków powodują wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.

  Przedstawienie teatralne „Zaczarowany kapturek”

  Nasze Maluszki obejrzały ostatnio przedstawienie teatralne w formie tradycyjnego teatru pacynek, pt. „Zaczarowany Kapturek” w wykonaniu Teatru FalkoShow. Aktor-magik zręcznie wcielał się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki w dłoniach. Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku mogła jeszcze czymś zaskoczyć dzieci? Po minach naszych Żłobkowiczów, można zauważyć, że TAK!

  Warsztaty przyrodnicze

  Nasze Maluszki uwielbiają zajęcia z Panem Romanem, bo Pan Roman to skarbnica wiedzy o przyrodzie. Tym razem Mali Przyrodnicy rozmawiali na temat: „Powietrze, gleba i woda to wszystko przyroda”.

  Zajęcia edukacyjne

  Ostatnio nasze Maluszki poznawały zawód lekarza – mieliśmy szansę oswoić stetoskop oraz zbadać lalkę czy misia .

  Walentynkowy, czerwony Dzień

  Walentynki to święto miłości – świętują je już nawet Maluszki, bo jak wiemy, miłość nie wybiera .  Kolorem przewodnim w naszym żłobku był kolor czerwony. Walentynkowy Dzień upłynął nam w atmosferze miłości i przyjaźni .

  Przedstawienie teatralne pt. „Wandusia Hokus Pokus”

  Nasi Żłobkowicze obejrzeli ostatnio przedstawienie teatralne pt.„Wandusia Hokus Pokus” w wykonaniu Teatru pacynkowego Baju Baj. Dusia to mała dziewczynka, która wierzy, że potrafi czarować. Zaklęcia, które wypowiadała wspólnie z dziećmi miały prawdziwą moc. Wszystko się mogło wydarzyć! Na scenie pojawiło się wiele barwnych postaci (m.in. Smok Cmok) i każda z nich wniosła do opowieści coś niepowtarzalnego.

  Zabawy na śniegu

  Zimowe szaleństwo czas zacząć! Za oknem nareszcie pojawiła się zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc .

  Zajęcia logopedyczne

  Nadrzędnym celem zajęć logopedycznych w naszym żłobku jest stymulowanie rozwoju mowy, zapobieganie wadom wymowy, a także korekta istniejących już wad.

  Bal karnawałowy

  Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale! . Nareszcie odbył się oczekiwany przez wszystkie Dzieci coroczny Bal Karnawałowy. W tym roku przenieśliśmy się do Cyrkowej Krainy. W rytm wesołej muzyki tańczyliśmy i bawiliśmy się wspaniale. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie . Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

  Kucyki

  W ostatni piątek przybyły do naszych Maluszków kuce. Każde dziecko mogło wykonać kilka okrążeń dookoła padoku i podziękować kucom za przejażdżkę jednym z ich smakołyków .

  Warsztaty przyrodnicze „Zwierzęta zimą z nami nie zginą”

  Nasze Maluszki uczestniczyły w cyklicznych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez Pana Romana. Tematem zajęć było hasło: „Zwierzęta zimą z nami nie zginą”. Mali przyrodnicy mieli szansę dowiedzieć się, jak zwierzęta przygotowują się do najtrudniejszego sprawdzianu – srogiej zimy oraz w jaki sposób można im w tym pomóc. Dzieci rozmawiały o jeżu, który zapada w sen zimowy, a jesienią jest okropnym żarłokiem i o tym co je. O chomiku, który chomikuje czyli zbiera ziarna nawet wtedy, gdy z nich nie skorzysta i o ptakach, które odlatują lub zostają u nas na zimę i o tym jak zmieniają swoje zwyczaje. Również o tym dlaczego dzikie kaczki zamiast do ciepłych krajów odlatują na zimę do Warszawy i innych dużych miast.

  Przedstawienie teatralne „Gucio Chusteczka”

  Gucio Chusteczka to trochę gapowaty chłopiec. Pech sprawił, że przeziębił się, ale za nic nie chciał iść do Pana Doktora. Bał się zaglądania do buzi, połykania tabletek, picia syropu. A gardło bolało coraz mocniej, gorączka się wzmagała, nos czerwieniał od kataru… Czy przyjaciele pomogą mu w chorobie? Czy Gucio przekona się, że Doktora nie należy się bać? Co robić, by chorować jak najmniej i być zdrowym? Przedstawienie to było pełne humoru i bardzo edukacyjne.

  Zajęcia umuzykalniające „Gordonki”

  Na zajęciach gordonowskich zawsze jest kolorowo, radośnie i śpiewająco. Dziękujemy Pani Joasiu za fantastyczną zabawę.

  Sesja Świąteczna

  Pracowity grudzień w naszym Żłobku… . Świąteczna sesja już za nami, a poniżej kilka kadrów uwieczniających piękny, przedświąteczny czas.

  Prezenty od Świętego Mikołaja

  Najpierw dzielne elfy kompletowały zamówienie, aż wreszcie święty Mikołaj dotarł do naszych Maluszków i wręczył im niesamowite prezenty ;).

  Przejażdżka na kucykach

  Kuce to nasi stali goście . Nasze Radosne Słoniątka uwielbiają spotkania z Kacprem i Siton.

  Spotkanie z Mikołajem

  Co to był za dzień… zapach pierników, pomarańczy, kominek, Święty Mikołaj, Mikołajka i nasze dzieci, które lubią być razem. Tak tworzyliśmy świąteczny, piękny dzień. Zobaczcie i poczujcie jak fantastycznie się dziś bawiliśmy.

  Wróżby Andrzejkowe

  Na zajęciach naszych Słoników były czary mary… jak to nasze Maluszki mówią , czyli tradycyjne wróżby Andrzejkowe.

  Zabawa na śniegu

  Pierwszy bałwan i śniegowe dzieci – nasze cudowne Maluszki.

  Zajęcia sensoryczno-matematyczne

  Zobaczcie jaka super zabawa jest na naszych zajęciach matematyczno-sensorycznych .

  Zajęcia przyrodnicze „Mikroświat”

  Co można zobaczyć przez lupę, mikroskop? Swoje dłonie, mech, listki, glony nitkowate oraz rozwielitkę . Zajęcia Pana Romana to fantastyczne przyrodnicze doświadczenia.

  Zabawa edukacyjna „Na poczcie”

  Nasze Maluszki wiedzą już jak wygląda skrzynka pocztowa, co trzeba zrobić by wysłać list, kartkę pocztową i na czym polega praca listonosza. Edukacja przez zabawę to fantastyczna ścieżka edukacyjna.

  Dzień Pluszowego Misia

  Pluszowo -misiowo, brązowo, tanecznie i „przytulaśnie” było również na zajęciach u naszych Maluszków, bo kto nie lubi misiów i zabaw z nimi. Oj, było fantastycznie .

  Przedstawienie teatralne „Niezwykła podróż”

  Nasze Maluszki ostatnio obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Niezwykła podróż”. Dzieci razem z małą dziewczynką o imieniu Oj Dana wybrały się w kolorowe, ciekawe podróże.

  Zajęcia edukacyjne Magiczna strona teatru

  Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej. Pozwalają one na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Zobaczcie radość naszych Maluszków.

  Święto Dyni

  Bal z okazji święta dyni to czas na zabawy, których motywem przewodnim była oczywiście pomarańczowa królowa. Skoro był to bal, nie mogło również zabraknąć tańców i zabaw przy muzyce 🙂

  Sesja zdjęciowa Maluszków

  Nasze Maluszki uwielbiają pozować do zdjęć. Ile szczęścia jest na tych zdjęciach, zobaczcie sami ! 🙂

  Spotkanie z kucami

  Kucyki to stali goście w naszym Żłobku. Dzieci uwielbiają spędzać z nimi czas .

  Malowanie farbkami

  Nasi mali, wielcy Artyści uwielbiają malować farbami. Po skończonej pracy, rodzice Artystów z wielką dumą podziwiają prace.

  Światowy Dzień Uśmiechu

  Nasze Maluszki, taki uśmiech i fantastyczny nastrój dziś miały. Uśmiech, uśmiech…poprosimy o uśmiech .

  Math & Baby urodzony matematyk – zajęcia sensoryczno-matematyczne

  Policzyć, skategoryzować czy uszeregować można wszystko ! Ale przede wszystkim chodzi o super zabawę. Zobaczcie jak fajnie jest u nas na zajęciach matematyczno -sensorycznych .

  Jesienny Piknik – Jabłkowy zawrót głowy

  8 września zaprosiliśmy wszystkie Maluszki i ich Rodziców na jesienny piknik – „Jabłkowy zawrót głowy”. To czas, który przy ciepłej wrześniowej pogodzie spędzaliśmy na świeżym powietrzu, wspólnie bawiąc się z dziećmi i Państwem. Podczas wspólnej zabawy dzieci razem z Rodzicami miały okazję uczestniczyć w konkursach, zabawach zespołowych oraz zabawach muzyczno – ruchowych. Kolorami obowiązującymi na pikniku były kolory jesieni. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i do zobaczenia na jesiennym pikniku za rok.