Kursy i szkolenia kadry

 • Szkolenie – pierwsza pomoc dla dzieci

  Czy wiecie Państwo, że gdyby co 10 mieszkaniec Ziemi, umiał udzielać pierwszej pomocy, rocznie udałoby się uratować MILION LUDZI? To był ważny dzień dla naszych Nauczycieli – właśnie tego dnia odbyło się szkolenie, dotyczące pierwszej pomocy. Nauczyciele dowiedzieli się jak skutecznie reagować w najczęstszych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, w jakich znaleźć się mogą dzieci. To m.in. zadławienia, oparzenia, urazy głowy i kończyn, gorączka, drgawki, zatrucia, czy duszności. Nauczyli się także co robić w sytuacji, gdy maluch straci przytomność oraz w praktyce opanowali zasady reanimacji niemowląt i dzieci. To szczególnie ważne nawet wtedy, gdy opiekunowie odbyli kurs pierwszej pomocy osobom dorosłym – techniki i ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy różnią się bowiem w zależności od wieku poszkodowanego.

 • Szkolenie

  Niedawno odbyło się szkolenie, na którym nie mogło zabraknąć naszych Nauczycieli . Tematem szkolenia było: „Sprawne ręce – ćwiczenia i zabawy wspierające rozwój grafomotoryczny dzieci”. Organizatorem szkolenia był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Supernauczyciel”. Dziękujemy za tą dużą dawkę wiedzy, która została przekazana w profesjonalny sposób.

 • Szkolenie – emocje dziecka z zespołem Aspergera

  Nasz zespół chętnie i stale rozwija swoje umiejętności co powoduje, że w swojej pracy nauczyciele wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.

 • Szkolenie – pedagogika zabawy

  Nasza kadra ciągle się dokształca . Ostatnio Pani Paulina i Pani Ania uczestniczyły w szkoleniu „Pedagogika zabawy – radość z współdziałania”, który poprowadziła Elżbieta Hornowska – prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Źródłem inspiracji do powstania metody KLANZY była przede wszystkim pedagogika zabawy, która jest symboliczną nazwą poszukiwań rozwiązań metodycznych, ułatwiających proces uczenia. Celem pedagogiki zabawy jest dostarczenie prowadzącemu grupę rozmaitych pomysłów, umożliwiających mu świadomą, kreatywną, pobudzającą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Podczas szkolenia zaproponowane zostały działania dające członkom grupy możliwość rozwoju w atmosferze zaufania, wzajemnej akceptacji, bez względu na umiejętności.

 • Warsztaty z integracji sensorycznej dla Rodziców naszych Dzieci

  9 stycznia w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty dla Rodziców, którzy chcieli dowiedzieć się co to jest integracja sensoryczna i jakie ma znaczenie dla rozwoju dziecka, lepiej rozumieć potrzeby swojego dziecka aby stwarzać mu sprzyjające warunki rozwoju, poznać najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci w wieku przedszkolnym oraz posłuchać jak wygląda diagnoza i terapia.

 • Konferencja

  Nasz zespół pedagogów dokształcał się na konferencji „Wskazówki metodyczne i organizacyjne w realizacji nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego” prowadzonej przez fantastycznych pedagogów,”guru” pedagogicznego Ewy Zielińskiej i prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

 • 12 forum Wychowania Przedszkolnego. Święto radości, życzliwości, siły i odwagi bycia.

  Cóż to było za wzmocnienie…tak powiedziała nasza Pani Ania nauczyciel-wychowawca, która uczestniczyła w 12 Forum Wychowania Przedszkolnego w Krakowie. To były piękne, edukacyjne trzy dni pod czujnym okiem i mądrym słowem niesamowitych pedagogów, psychologów, muzyków, artystów plastyków, ludzi z ogromną pasją, tj. Edyta Gruszczyk -Kolczyńska, Ewa Zielińska, Jacek Tarczyński, Karolina Turek czy Kingi Łapot – Dzierwy.

 • Szkolenie z obsługi tablicy interaktywnej

  W naszej placówce odbyło się szkolenie z obsługi tablicy interaktywnej, w którym uczestniczyła kadra pedagogiczna. Nasza placówka zyskała fantastyczną, nowoczesną pomoc dydaktyczną, która na pewno uatrakcyjni zajęcia edukacyjne.

 • Ogólnopolski konwent balonowy dla nauczycieli i animatorów

  I my tam byliśmy na pierwszym w Polsce konwencie balonowym. Niesamowite 10 godzin w gronie pozytywnych ludzi! Cudowna PROWADZĄCA Patrycja Lipińska oraz Kinga Potrzebowska. Gość specjalny Mat Melka-certyfikowany artysta dekoracji balonowych.

 • Warsztaty „Wstęp do Sensoplastyki”

  Zorganizowane przez Inkubator Inspiracji. Autorem metody „Sensoplastyka” jest Pani Izabela Stefańska.

 • Szkolenie „Terapia ręki – wspomaganie pisania i umiejętności grafomotorycznych”

 • Konferencja na temat: „Starsze przedszkolaki – Jak skutecznie je wychowywać i kształcić w przedszkolu”

 • Warsztaty Edukacji Matematycznej

  dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – według koncepcji prof. dr hab. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej

  – część II

  – część I

 • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

  – zorganizowane przez Ośrodek Szkoleniowy WOŚP