Wycieczki - Rok szkolny 2013 - 2014

 • Wycieczka do ZOO

  Aby godnie i z uśmiechem pożegnać lato, udaliśmy się na wycieczkę do ZOO. Każdy przecież wie, że widok małpich figli, czy nieporadność słonia wywołuje uśmiech . To był cudny dzień, pełen atrakcji. Żegnamy lato, ale z radością witamy pełną kolorów jesień .

  Wycieczka do Miasteczka Westernowego w Runowie koło Piaseczna

  12 sierpnia nasze Przedszkolaki wyruszyły na wakacyjną wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Runowie. Po kowbojskim powitaniu, dzieci odwiedziły skansen, a następnie na świeżym powietrzu odbyły się gry i zabawy m.in. płukanie złota, rzut lassem i rzut podkową, przeciąganie liny, bieg farmera, chiński slalom. Na koniec wycieczki Przedszkolaki zjadły przepyszny 2-daniowy obiad.

  Wycieczka do centrum sportowego Calypso

  Nasze przedszkolaki z grupy Pszczółek odwiedziły Club Fitness Calypso. Atrakcji było mnóstwo – od wspinania się na ściankę przez ćwiczenia z różnych dziedzin sportu. To był bardzo udany dzień i fascynujące zajęcia.

  Wycieczka „Lokomotywa Pana Tuwima”

  25 lipca zaprosiliśmy Przedszkolaki na wakacyjną wycieczkę kolejką wąskotorową na trasie Piaseczno-Tarczyn-Piaseczno „Lokomotywą Pana Tuwima”. W czasie wycieczki dzieci nauczyły się podstaw regulaminu zachowania w pociągu, poznały historię kolei oraz zabytki znajdujące się na szlaku Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Podczas postoju w siedlisku w miejscowości Runów Przedszkolaki uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach na leśnej ścieżce dydaktycznej. Na koniec wyprawy wszyscy zajadali się usmażonymi kiełbaskami przy ognisku.

  Wycieczka do Gospodarstwa agroedukacyjnego „Wymysły pod kogutem” w Pomiechówku

  10 lipca Przedszkolaki wyruszyły na fakultatywną wycieczkę do Gospodarstwa agroedukacyjnego w Pomiechówku. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i urozmaicony. W czasie wycieczki dzieci miały okazję wypróbować dawne narzędzia gospodarskie i poznać metody uprawy roli sprzed 100 lat. Dużą atrakcją było piłowanie drewna piłą typu „moja- twoja”, wyciąganie wody ze studni na korbę oraz zapoznanie się z przebywającymi tam zwierzętami gospodarskimi. Na koniec wyprawy dzieci usmażyły pyszne kiełbaski przy ognisku .

  Wycieczka do Wioski Indiańskiej w Powsinie

  13 czerwca odbyła się kolejna edukacyjna wycieczka. Tym razem nasze Przedszkolaki udały się do Wioski Indiańskiej w Powsinie. Prawdziwy wódz – Szary Wilk przywitał wszystkich przy wejściu do Wioski i nadał każdemu dziecku indiańskie imię. Przedszkolaki z radością brały udział w zabawach z Szarym Wilkiem, strzelały z łuku i rzucały oszczepem. Wizyta w Wiosce Indiańskiej była miłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem .

  Wycieczka do centrum ogrodniczego „SEQUOIA” przy ul. Rosoła

  Grupa naszych starszaków – Pracowitych Pszczółek – miała możliwość poznania i obejrzenia z bliska wielu gatunków roślin i krzewów. Wszystko dzięki wycieczce do centrum ogrodniczego Sequoia na Kabatach. Zjeść słodką truskawkę prosto z krzaka – pyszności .

  Wycieczka do Urzędu Pocztowego nr 96 przy ul. St. Kostki Potockiego w Wilanowie

  W środę, grupa Pracowitych Pszczółek udała się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego nr 96 przy ul. St. Kostki Potockiego w Wilanowie. Mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda praca na poczcie i wysłać kartki do najbliższych .

  Wycieczka do gabinetu stomatologicznego Mini Dental przy ul. Wąwozowej

  We wtorek 20 maja Przedszkolaki z grupy Pracowitych Pszczółek, udały się na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego Mini Dental, przy ul. Wąwozowej. Tam dzieci dowiedziały się bardzo ważnych rzeczy na temat higieny jamy ustnej i każdy przedszkolak sam się przekonał, że przegląd u dentysty to nic strasznego .

  Wycieczka do Miasteczka Rekreacyjnego PEPELAND’u

  9 maja nasze Przedszkolaki odwiedziły Miasteczko Rekreacyjne PEPELAND. Wycieczkę rozpoczęły przechodząc przez most Tybetański i zjeżdżając w workach ze ślizgawki mieszczącej się na wys. trzeciego piętra. Zobaczyły jak wyglądają od wewnątrz czołg i helikopter. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta na placu zabaw i przejażdżka na kucykach. Przedszkolaki z radością przejechały się również wozem straży pożarnej i samochodem terenowym z przyczepą. Dużą atrakcją była wizyta w Mini Zoo, gdzie dzieci nakarmiły lamy. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń.

  Wycieczka do Radia Bajka

  9 i 11 kwietnia nasze Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Radia Bajka. Zwiedziły siedzibę radia, zobaczyły studio nagraniowe, dowiedziały się na czym polega nagrywanie audycji dla dzieci. Wzięły udział w audycji „na żywo”, co było niezwykłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem. Wycieczka sprawiła naszym Przedszkolakom niesamowitą frajdę .

  Wycieczka do Muzeum Etnograficznego na warsztaty muzealne pt. „Gry i zabawy z czterech stron świata”

  14 marca nasze Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Państwowego Muzeum Etno- graficznego w Warszawie. Podczas spotkania poznały zasady i pochodzenie egzotycznych zabaw i gier, jak np. gra Ampe czy zabawa z bumerangiem. Dzieci bawiły się jak ich rówieśnicy w Afryce, Australii czy mieszkańcy Azji.

  Wycieczka do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie

  W piątek 28 lutego nasze Przedszkolaki udały się na wycieczkę do Pałacu w Wilanowie. Dzieci dowiedziały się czym pałac różni się od zamku oraz jak królewska rodzina spędzała czas w Wilanowie. Po twarzach naszych dzieci widać było, że przepych królewskich komnat zaczarował wszystkie maluchy.

  Wycieczka do teatru Baj na spektakl „Zaczarowane wycinanki”

  30 stycznia nasze Przedszkolaki wyruszyły do Teatru Baj na spektakl pt. „Zaczarowane wycinanki”. Chłopiec Lju postanowił stworzyć swój własny świat – wszystko co wycinał zaczarowanymi nożyczkami podarowanymi od rybki, stawało się prawdziwe. Wyciął więc sobie łódkę i popłynął na wyspę. Tam z zapałem wycinał kolejne elementy swego nowego życia – ogromny dom z wieloma pokojami, drzewa, zabawki… Nie minęło jednak wiele czasu, gdy poczuł się samotny. Postanowił więc wyciąć sobie przyjaciół – i tu pojawił się problem – nie można się było z nimi bawić. Jak to w bajkach bywa, wyrzucenie zaczarowanych nożyczek w toń jeziora wystarczyło, by chłopiec powrócił do prawdziwego świata, w którym wszystko, choć może niedoskonałe, było prawdziwe. Spektakl bardzo podobał się naszym małym widzom.

  Wycieczka do drukarni Polski Druk w Pruszkowie

  To była fantastyczna i bardzo edukacyjna wycieczka. Dzieci oglądały stare i współczesne maszyny drukarskie, uczestniczyły w profesjonalnej sesji zdjęciowej, robiły kalendarze ze swoim zdjęciem, książeczki i ołówki ze swoim imieniem, wykonywały również kartki świąteczne oraz dostały specjalną kopertę na list do Św. Mikołaja. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń.

  Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa

  W listopadzie Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa. Dzieci uczestniczyły w niezwykłej lekcji w wagonie motorowym SN52, podczas której poznały zawód kolejarza oraz dowiedziały się jak odbywa się podróż pociągiem. W salach wystawowych i Skansenie Lokomotyw dzieci poznały historię kolei. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w specjalnie przygotowanych miejscach związanych z koleją, tj. w poczekalni, w kasie, w przechowalni bagażu i w wagonie motorowym. Przedszkolaki wcieliły się w rolę pracowników kolei i dowiedziały się jakie czynności wykonywane są na poszczególnych stanowiskach pracy. Dzięki tej wyprawie dzieci zdobyły praktyczną wiedzę dotyczącą zachowania się na stacji kolejowej i w jej obrębie z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

  Wycieczka do Dyniolandu Farmy Kampinos w Łomnej

  W ramach niezwykłej przygody wybraliśmy się wspólnie do Dyniolandu – pysznej warzywnej krainy. Pan Dynia – mgr inż. Łukasz Smyk absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji przedstawił Przedszkolakom interaktywny wykład o dyni, jej historii, właściwościach zdrowotnych i walorach kulinarnych. Pan Dynia pokazał nam również sztukę rzeźbienia w dyni i zaprosił na spacer po polu dyniowym, gdzie dzieci mogły zobaczy i dotknąć gigantycznej dyni. Odwiedziliśmy również mini zoo. Na koniec wyprawy dzieci zjadły aromatyczną zupę dyniową i smażyły pyszne kiełbaski przy ognisku.

  Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

  Wycieczka była pełna fascynujących odkryć i ciekawostek. Tygryski, Zajączki, Wiewiórki i Delfinki zwiedziły galerię „Bzzzz!”. Czekały na nich owady i ryby, które dzieci łapały w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia. Podążając śladami zwierząt Przedszkolaki dotarły do kryjówek, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy łąki. W świecie kształtów weszły do kalejdoskopu, aby obejrzeć swoje zwielokrotnione odbicie oraz zobaczyć jak zbudowany jest plaster miodu. Dzieci wzięły udział w rozgrywce między światłem i ciemnością, wykonały doświadczenia z zakresu optyki. Wycieczka sprawiła Przedszkolakom niesamowitą frajdę, a dzieci dowiedziały się, że nauka może być pasjonującą przygodą .

  Wycieczka do teatru Małego Widza na sztukę teatralną „…i bach prosto w piach”

  Spektakl był niezwykle radosny, zabawny, pełen niespodzianek i kolorów. Scena zamieniła się w wielką piaskownicę. Prawdziwy biały piasek sypał się, przesypywał, wysypywał, rozsiewał i przesiewał. Przedszkolaki nauczyły się jak można się nim bawić i cieszyć. Dzieci były zachwycone przedstawieniem i możliwością zabawy w piachu, bezpośrednio na scenie .