Wycieczki - Rok szkolny 2014 - 2015

 • Wycieczka do Parku Rozrywki „Czarodziejska Dolina”

  19 sierpnia nasze Przedszkolaki wyruszyły na kolejną wakacyjną wycieczkę do Parku Rozrywki „Czarodziejska Dolina” w Jabłonowcu koło Trojanowa. To wyjątkowy park tematyczny utrzymany w klimacie baśni, legend i czarów. Wystarczy przekroczyć jego próg, aby pod opieką Dobrych Wróżek zanurzyć się w niezwykły świat przygody i stać się jego częścią. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od spotkania z prastarym Drzewcem, który opowiedział nam historię doliny i oczekujących nas atrakcjach. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy Rezerwat Ruchomych Smoków (w tym jednego trójgłowego), sprawdziliśmy swoją sprawność i odwagę w obozie Zbójcerzy, jak również trafiliśmy do krainy ślepych zaułków, których przejście wymagało dużej dozy sprytu i pomysłowości. Do naszej dyspozycji były także różnego rodzaju tory przeszkód, dmuchane place zabaw, kolejki czy też tajemniczy tabor czarodzieja z unikatową kolekcją minerałów i wiele innych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługiwał również Dwór Wróżek. Wróżki oprowadziły nas po lochach, bibliotece, sali magicznych postaci, pomogły zatrzymać na chwilę własny cień i zaprezentowały pradawną sztukę ważenia eliksirów.

  Wycieczka do Multikina

  13 sierpnia Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Multikina na Ursynowie na bajkę pt. „Sekrety morza”. To nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci.

  Wycieczka na Farmę Iluzji

  30 lipca zaprosiliśmy Przedszkolaki na kolejną fakultatywną, całodniową wycieczkę. Tym razem pojechaliśmy na Farmę Iluzji – parku edukacji i rozrywki w Mościskach koło Woli Życkiej. Magiczna Farma Iluzji to miejsce pełne atrakcji, dziesiątek eksponatów, instalacji i rzeźb niezrozumiałych dla ludzkich umysłów. Najbardziej popularnym miejscem jest Latająca Chata Tajemnic, w której doświadczyliśmy fizycznie, jaka jest różnica między tym co widzimy, a tym co odczuwamy. Meble Olbrzyma oraz wspólne budowanie z Gigantycznych Klocków to kolejne atrakcje, które czekały na nasze dzielne Przedszkolaki. Dzieci bacznie obserwowały show połączony z pokazem iluzji, w wykonaniu Pana Ząbka, znanego z „Mam Talent”. Uczestniczyły również w lekcji edukacyjnej „Iluzja na wesoło”, z wykorzystaniem tablic i eksponatów iluzjonistycznych. Farma to także teren do zabawy i wypoczynku – labirynt, place zabaw, boiska sportowe i plaża. Dzieci mogły pobawić się w małego paleontologa w Zatoce Piratów, poznać tajemnicę Niemożliwego Trójkąta oraz przejść się Ścieżkami Złudzeń i Zdrowia. To była wyjątkowa wycieczka…przecież każdy chce wierzyć w magię .

  Wycieczka do Krainy Westernu

  17 lipca nasze Przedszkolaki wyruszyły na wakacyjną wycieczkę do Krainy Westernu w Sarnowej Górze. Dzieci jadąc ciuchcią, zawitały do wioski indiańskiej, zwiedziły namioty tipi, zapoznały się z elementami kultury indiańskiej, a ich twarze pomalowane zostały w indiańskie barwy wojenne. Przedszkolaki uczestniczyły w indiańskich zabawach zręcznościowych, strzelały z łuku i wiatrówki, płukały złoto w kopalni i jeździły wozem rodem z Dzikiego Zachodu. Był też czas na zabawę na placu zabaw, karuzelę i dmuchaną zjeżdżalnię. Na koniec dzieci odbyły przejażdżkę bryczką oraz zwiedziły mini Zoo. Zupkę pomidorową z kluseczkami oraz pyszne kiełbaski z grilla Przedszkolaki zjadły w iście westernowej scenerii pośród dzikich mustangów

   

  Wycieczka do Dinoparku

  19 czerwca zaprosiliśmy Przedszkolaki na fakultatywną wycieczkę do Parku Jurajsko – Botanicznego Dinopark w Kołacinku. Pobyt w Dinoparku rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej oraz zwiedzania wystawy geologiczno-paleontologicznej. Dzieci przeszły przez interaktywny, kamienny tunel, w którym następuje emisja pary, dźwięku, światła, a ze ścian wysuwają się dinozaury. Kolejną atrakcją był wybuchający lawą i parą oraz potężnym błyskiem wulkan. Przedszkolaki podziwiały Pteranodony w gnieździe, które zachowywały się jak żywe oraz wykluwający się z ogromnego jaja dinozaur. Całość atrakcji przeniosła dzieci w rzeczywisty świat sprzed milionów lat. Następnie Przedszkolaki przeszły Bajkową Ścieżką, która przedstawiała postaci i sceny ze znanych i lubianych bajek w kolorowej scenerii. Po bajkowej wędrówce dzieci bawiły się w poszukiwaczy złota z wykorzystaniem specjalnych sit. W nagrodę za znalezione złoto otrzymały pamiątkową monetę oraz dyplom. Na koniec wyprawy każde dziecko przejechało się kolorową, bajkową kolejką. To była fantastyczna i bardzo edukacyjna wycieczka .

  Wycieczka do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego

  Podczas wycieczki do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego dzieci zobaczyły zwierzeta, których na co dzień nie spotykają. Wizyta w parku zoologicznym, bez względu na wiek odwiedzających, zawsze jest miłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem .

  Fakultatywna wycieczka do „Kurkowa” w Rudzie Tarnowskiej

  11 maja zaprosiliśmy Przedszkolaki na fakultatywną wycieczkę do „Kurkowa” w Rudzie Tarnowskiej, na warsztaty edukacyjne pt. „Pierwsza pomoc z Misiem”. Kurs prowadzony był przez specjalnie przeszkolonych Ratowników Medycznych z firmy CSU Medaid. Podczas tej ciekawej zabawy dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu, jak wezwać pomoc, opatrywać lekkie ranki oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy Przedszkolak miał ze sobą przytulankę – MISIA. Po zakończeniu zabawy dzieci otrzymały DYPLOMY BARDZO DZIELNEGO MAŁEGO RATOWNIKA.
  Po warsztatach Przedszkolaki poznały mieszkające w zagrodach barwne odmiany kurek, kaczek, gęsi i indyków. Animatorzy opowiedzieli o życiu i zwyczajach ptaków, o tym jak zbudowany jest domek dla kur, dlaczego w kurniku musi być grzęda i kto rządzi w zagrodzie? Następną atrakcją było puszczanie w niebo baniek mydlanych.
  Po zjedzeniu zupy pomidorowej oraz kiełbasek upieczonych w ognisku, dzieci uczestniczyły w zabawach tematycznych „poszukiwacze zaginionych jajek”, „skubanie kurczaków”, „wyścigi z jajkiem”, a także w zabawach z chustą animacyjną, skokach w kolorowych workach, slalomie na szczudłach dziecięcych oraz przeciąganiu liny. Wycieczka sprawiła naszym Przedszkolakom niesamowitą frajdę .

  Wycieczka do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

  29 kwietnia Przedszkolaki odwiedziły Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej (oddział Muzeum Wojska Polskiego) przy ul. Powsińskiej 13. Dzieci obejrzały wystawę sprzętu Wojska Polskiego, m.in. czołgi, działa pancerne, pojazdy pancerne, samoloty i śmigłowce, wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych.

  Piesza wycieczka dzieci z grupy Zwinne Wiewiórki do warzywniaka

  Ponieważ utrwalamy nazwy i wygląd warzyw, postanowiliśmy utrwalać lekcję w najlepszym miejscu – w sklepie warzywnym. Nasze Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sklepu, w którym można kupić warzywa i owoce. Przypomnieliśmy sobie kiedy i jakich się używa słów grzecznościowych, jak wygląda kulturalne zachowanie w sklepie, a przy okazji utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na ulicy.

  Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

  10 marca Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Dzieci z grup: Brykające Tygryski i Wesołe Zajączki zwiedziły galerię „Bzzzz!”. Czekały na nich owady i ryby, które dzieci łapały w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia. Podążając śladami zwierząt Przedszkolaki dotarły do kryjówek, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy łąki. W świecie kształtów weszły do kalejdoskopu, aby obejrzeć swoje zwielokrotnione odbicie oraz zobaczyć jak zbudowany jest plaster miodu. To była fantastyczna i bardzo edukacyjna wycieczka .

  Wycieczka do Planetarium

  10 marca dzieci z grup: Zwinne Wiewiórki, Bystre Delfinki i Pracowite Pszczółki odwiedziły Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Przedszkolaki uczestniczyły w pokazie pt. „Sekrety kartonowej rakiety”. Kto by nie chciał polecieć w podróż kosmiczną i obejrzeć z bliska Słońce i planety Układu Słonecznego? Mały chłopiec i dziewczynka, którzy dzięki sile wyobraźni wyruszyli na wyjątkową wyprawę własnoręcznie zbudowaną rakietą byli naszymi przewodnikami. Wycieczka była pełna fascynujących odkryć i ciekawostek .

  Wycieczka do zakładu mleczarskiego w Kozienicach

  27 lutego dzieci z grup Bystre Delfinki i Pracowite Pszczółki odwiedziły zakład mleczarski grupy Lactalis – Fabryka „Obory” w Kozienicach. Dzięki uprzejmości taty chłopca z grupy Pracowite Pszczółki i pracowników zakładu, Przedszkolaki mogły zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu mleczarskiego. Mogły zobaczyć z bliska jak powstają wszelkie, mleczne pyszności. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń .

  Wycieczka do Multikina na Ursynowie

  Brykające Tygryski, Wesołe Zajączki i Zwinne Wiewiórki 27 lutego wyruszyły na zajęcia edukacyjne pt. „Moja pierwsza wizyta w kinie” do Multikina na Ursynowie. Warsztaty prowadzone były przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dzieci poznały tajemnice kina oraz sektorów tworzenia i wyświetlania filmów na wielkim ekranie. Obejrzały również bajki: „Reksio i Marzyciel”, „Podróże kapitana Klipera na lodzie”, „Bolek i Lolek wyruszają w świat. Na wyspy Polinezji”.

  Wycieczka na wystawę budowli z klocków Lego

  29 stycznia zaprosiliśmy Przedszkolaki na Stadion Narodowy, na największą w Polsce interaktywną wystawę budowli z klocków Lego, aby choć na chwilę przenieść się w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie. Dzieci podziwiały konstrukcje sięgające 3 metrów wysokości oraz takie, które składały się z 500 tys. elementów. Cała ekspozycja zajmowała 2300 metrów kwadratowych i składała się z kilku milionów klocków, z których zbudowano ponad 140 makiet. Wszystkie budowle wywarły na nas wielkie wrażenie, ale to klockowy Titanic zebrał najwięcej zachwytów .

  Wycieczka do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

  18 i 19 listopada nasze Przedszkolaki wyruszyły na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina. Poprzez aktywne słuchanie i zabawę dzieci poznały muzykę Chopina oraz instrument, z którym nigdy nie chciał się rozstawać. Na ekspozycji poznały różnice między pianinem a fortepianem oraz uczestniczyły w poszukiwaniu miejsc, które wiążą się z muzyką Fryderyka. W części warsztatowej dzieci stworzyły własną orkiestrę oraz wcieliły się w rolę dyrygenta, co było niezwykłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem. Wycieczka sprawiła naszym Przedszkolakom niesamowitą frajdę .

  Wycieczka do Rudy Tarnowskiej na warsztaty edukacyjne „Jabłkowy zawrót głowy”

  W ramach niezwykłej przygody w krainie jabłek dzieci poznały Pana sadownika, który opowiedział o pracach związanych z prowadzeniem sadu. Podczas przejażdżki po sadzie wózkami sadowniczymi Przedszkolaki kosztowały owoce, które samodzielnie mogły zerwać prosto z drzewa. Następną atrakcją była przjażdżka bryczką z kucykiem po terenie gospodarstwa. Na koniec wycieczki dzieci zjadły aromatyczną zupę pomidorową i smażyły pyszne kiełbaski przy ognisku. Po posiłku odbyło się puszczanie baniek mydlanych. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń .

  Piesza wycieczka Przedszkolaków z grupy Delfinków do warzywniaka przy ul. Wąwozowej

  Ponieważ utrwalamy nazwy i wygląd warzyw, postanowiliśmy utrwalać lekcję w najlepszym miejscu – w sklepie warzywnym. Nasze Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sklepu, w którym można kupić warzywa i owoce. Przypomnieliśmy sobie kiedy i jakich się używa słów grzecznościowych, jak wygląda kulturalne zachowanie w sklepie, a przy okazji utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na ulicy.

  Wycieczka do Ogrodu w Wilanowie na warsztaty edukacyjne pt. „Zielona wyprawa”

  w Wilanowie. Poznały różne gatunki roślin i zwierzęta zamieszkujące ogrody wilanowskie. Dowiedziały się czy za panowania Jana III Sobieskiego park w Wilanowie wyglądał tak jak dziś, jaką symbolikę miały rosnące w nim rośliny, czemu cis jako pierwszy został objęty ochroną gatunkową oraz gdzie król jeździł na łowy. Interesujące opowieści przyrodnicze oraz wspólna nauka poprzez zabawę okazały się ciekawym doświadczeniem.